НБУ курс:

USD

41,42

--0,06

EUR

44,83

+0,08

Готівковий курс:

USD

41,40

41,30

EUR

45,12

44,90

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Грузинську групу виноробних компаній Bolero внесли до переліку міжнародних спонсорів війни

Грузинську групу виноробних компаній Bolero внесли до переліку міжнародних спонсорів війни
Фото: пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло провідну грузинську групу виноробних  компаній Bolero до переліку міжнародних спонсорів війни. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Зазначається, що до об’єднаної групи  виноробних підприємств входять: Bolero & Company Ltd, GVMT GROUP LLC та GRUZVINPROM LLC.

"Єдиним бенефіціаром компаній є Карічашвілі Вахтанг, який має російське громадянство і до того ж є бізнес-партнером двоюрідного брата Бідзіни Іванішвілі.  Разом ці компанії, у період з січня 2022 року по жовтень 2023 року, експортували своїх товарів до Росії на понад 68 млн дол. США. Спільно підприємства групи переробляють більше половини винограду, вирощуваного в Грузії", - підкреслюють в НАЗК.

Там додають, що у фінансовому звіті Bolero & Company Ltd  йдеться про те, що значна частина доходу компанії формується за рахунок реалізації продукції на російському ринку.

Також, попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну, керівництво компанії вважає, що війна не вплинула і не матиме суттєвого впливу на їх операційну діяльність найближчим часом.

Група компаній Bolero також активно співпрацює з компаніями, які пов’язані з підсанкційними росіянами. 

"Наприклад, серед компаній в РФ з якими співпрацює Bolero & Company Ltd є ТОВ “Логистика Альтернатива”, яка контролюється ПАТ “Магнит”. Основним акціонером ПАТ “Магнит” (29,2% акцій) є Marathon Group Олександра Винокурова, який перебуває під санкціями ЄС, Великобританії, Канади, Швейцарії, Австралії, України, Нової Зеландії. Крім того, він є зятем міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. Винокуров був тим, хто за декілька днів до широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, разом з іншими 36 бізнесменами, зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним та іншими членами російського уряду, щоб обговорити вплив міжнародних санкцій", - зауважують в НАЗК. 

Також компанія GVMT Group LLC є постачальником для ТОВ “Бристоль Ритейл Логистикс”. Засновником останньої виступає ТОВ  “Меркурий Ритейл Холдинг”, яке пов’язують з підсанкційними росіянами Ігорем Кесаєвим та Сергієм Кацієвим.

"Хоч Грузія у 2008 році сама стала жертвою російської агресії, деякі грузинські компанії, забуваючи історію, продовжують активно співпрацювати з РФ. Після повномасштабного вторгнення держави-терориста РФ в Україну у 2022 році, група грузинських виноробних компаній Bolero значно збільшила свій експорт в РФ та почала співпрацювати з підсанкційнмми росіянами", - констатують в НАЗК. 

Нагадаємо, нещодавно швейцарську корпорацію Nestle, яка є одним з найбільших виробників продуктів харчування у світі, внесли до переліку міжнародних спонсорів війни.  Попри російську агресію, корпорація продовжує працювати в РФ, постачати товари агресору та розширювати свою російську виробничу базу.