- Категорія
- Бізнес
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Підприємства не можуть підтвердити статус критичності: бізнес занепокоєний призупиненням бронювання співробітників
Бізнес не може перепідтвердити свій статус критичності, щоб продовжити дію бронювання співробітників. Проблема набирає системного характеру, а рішення щодо повторного підтвердження статусу критично важливого підприємства просто "зависає" у відповідних органах.
Про це повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).
Там нагадують, що раніше у ЗМІ з’явились неофіційні повідомлення про рішення уряду фактично призупинити процес бронювання співробітників до 15 листопада.
В ЄБА наголошують, що такі непередбачувані кроки суттєво ускладнюють роботу компаній, адже для бізнесу та інвесторів дуже важлива прогнозованість кадрової політики.
"І в бізнесі, і в силах оборони потрібні люди. Досягнення балансу між цими потребами – завдання непросте, але дуже важливе для нашої обороноздатності та економічної стабільності", - переконують в ЄБА.
Там додають, що станом на середину 2024 року співробітники у лавах ЗСУ є у 86% опитаних членських компаній асоціації. У половини, а саме у 52% компаній кількість мобілізованих сягає до 10% від загальної кількості військовозобов’язаних. У 28% кількість мобілізованих становить 10-20%, у 6% – 20-40%.
У близько половини компаній, а саме 46% серед мобілізованих або добровольців є критичні для роботи підприємства спеціалісти. Зокрема, це керівники, інженери, ІТ фахівці, водії, електрики, механіки, оператори виробничих ліній.
"Покращення умов бронювання співробітників – це запит №1 від бізнесу на сьогодні. Компанії потерпають не тільки від нестачі кваліфікованих фахівців, а й від неможливості прогнозувати роботу. Йдеться про ризик мобілізації критичних спеціалістів, до прикладу, операторів специфічного обладнання чи фахівців з унікальними знаннями, без яких можуть перерватися чи зупинитися виробничі/операційні процеси на підприємстві", - констатують в ЄБА.
Бізнесу потрібні передбачувані умови бронювання
Зазначається, що за умов, коли економічне бронювання ще не прийняте, а бронювання за статусом критичності поставлене на паузу, компанії фактично позбавлені можливості кадрового планування.
ЄБА наголошує, що бізнес потребує стабільного, передбачуваного, прозорого та водночас оперативного механізму бронювання критичних співробітників.
Бронювання в Україні
Нагадаємо, 7 червня уряд ухвалив постанову про цифровізацію бронювання, що значно зменшить корупційні ризики під час бронювання співробітників критично важливих підприємств та мінімізує людський фактор у цьому процесі.
17 липня на порталі "Дія" запрацював сервіс електронного бронювання військовозобов'язаних, призначений для керівників критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони.
Також Міністерство економіки працює над критерієм економічного бронювання, яке хочуть запустити у жовтні-листопаді. Планують привʼязати цю можливість до рівня зарплат.