НБУ курс:

USD

41,53

+0,02

EUR

45,00

--0,16

Готівковий курс:

USD

41,55

41,45

EUR

45,29

45,10

Пивний концерн Heineken після критики повідомив, коли планує продати бізнес в РФ

Пивний концерн Heineken після критики повідомив, коли планує продати бізнес в РФ

Нідерландський пивний концерн Heineken після критики в ЗМІ щодо того, що компанія всупереч власним обіцянкам продовжує діяльність в Росії, заявив, що не відмовився від планів піти з РФ і планує закрити операцію з продажу в першій половині 2023 року.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться у заяві компанії.

Раніше нідерландське видання Follow The Money звинуватило Heineken у тому, що компанія продовжує діяльність в Росії, зокрема продаючи пиво своїх міжнародних брендів, таких як Amstel, і запускаючи нові продукти.

"З наближенням похмурої річниці війни в Україні цілком зрозуміло, що увага ЗМІ звертається до ролі компаній, які ведуть свою діяльність в Росії. На жаль, деякі повідомлення про позицію компанії вводять в оману, і ми вважаємо за необхідне пояснити рішення, які ми прийняли, кроки, які ми зробили, і наше постійне прагнення знайти покупця для нашого бізнесу в Росії", - йдеться у заяві.

У компанії заявили, що стурбовані публікаціями ЗМІ і додали, що інформація про те, що Heineken порушила свою обіцянку піти з Росії "категорично не відповідає дійсності та вводить в оману".

Там також запевнили, що компанія, як і раніше, планує піти з Росії та продати бізнес в цій країні, попри те що збиток від цього сягне 300 млн євро. Продаж може відбутися у першій половині 2023 року.

"Ми докладаємо всіх зусиль, щоб передати наш бізнес прийнятному покупцеві в дуже складних обставинах і за таких значних фінансових втрат для компанії", - йдеться у заяві.

У компанії додали, що до продажу її російська команда робитиме все можливе, щоб тримати бізнес на плаву та вберегти його від націоналізації.

"Між Heineken і нашим місцевим бізнесом у Росії немає жодного грошового обміну, і ми не отримуємо жодних дивідендів чи роялті", – заявили у Heineken.

Нагадаємо, агентство Reuters повідомляло, що можливо, західні бренди покинули країну, але їхні товари ні.  Вантажівки з Coca-Cola їздять через кордон до Росії, туристи повертаються з-за кордону з останніми моделями Zara, а місцеві онлайн-ринки розкуповують запаси меблів IKEA.