Суд відмовив у арешті готелів "Дністер" та "Либідь"

Суд відмовив у арешті готелів "Дністер" та "Либідь"

Ухвалу про арешт майна скасовано, у клопотанні прокуратури відмовлено.

12 вересня 2022 року рішенням Львівського апеляційного суду було скасовано ухвалу слідчого судді про арешт майна готелів "Дністер" та "Либідь" та відмовлено у клопотанні прокуратури.

Підставою для винесеного судом рішення стали відсутність доказів щодо будь-якої належності чи зв’язків готелів з російськими громадянами чи компаніями, пов’язаними з РФ та необ’єктивність слідства.

В ухвалі суду зазначається, що спроба накладення арешту обґрунтовувалась інформацією з інтернет-видань, яка аж ніяким чином не підтверджується жодними офіційними джерелами. Фактично, ці матеріали є нічим іншим як припущеннями їхніх авторів, без підтвердження прямими доказами. Тому ці публікації не можуть використовуватись слідством та братися до уваги судом.

Також зазначається, що орган досудового розслідування, обґрунтовуючи своє клопотання, не надав достатніх та належних доказів тих обставин, на які посилався у клопотанні. А слідчий суддя, в свою чергу, відповідно до норм законодавства належним чином не оцінив ці докази з точки зору їх достатності та взаємозв’язку для прийняття рішення. Зазначені в клопотанні органу досудового розслідування підстава та мета арешту майна не відповідають дійсним обставинам справи.

За інформацією з офіційних реєстрів, акціонерами готелів "Дністер" та "Либідь" є громадяни країн Євросоюзу. Власником готелів є міжнародна група компаній FINANCIERE.

Суд взяв до уваги інформацію про те, що акціонери міжнародної групи компаній FINANCIERE публічно беззастережно засуджують військову агресію РФ, розпочату ще у 2014 році в порушення всіх чинних принципів міжнародного права та цінностей демократичного світу.

З 24 лютого 2022 року готелі, що належать групі компаній FINANCIERE, адресно надають свої ресурси на потреби Збройних сил України, сил територіальної оборони, тимчасово переміщених осіб, лікарень та медиків. Так, готель "Дністер" (Львів) спрямував на гуманітарні проекти 4 295 401,96 грн., Premier Palace Hotel Kyiv (Київ) – 2 694 174 грн., "Либідь" (Київ) – 31 569 400 грн., Premier Hotel Odesa (Одеса) – 72 836,34 грн.

Попри гучний медійний розголос, готелі групи компаній FINANCIERE не припиняли свою роботу, оскільки не існувало жодних юридичних підстав для обмежень, які могли би вплинути на виконання зобов’язань перед їхніми гостями та партнерами.