НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Які компанії змогли збільшити обіги у 2022 році: ТОП-3 галузі

бізнес прибутковість
Майже половина компаній у переліку лідерів українського бізнесу працюють у сфері торгівлі. Фото: Depositphotos

У 2022 році найбільше зріс обіг підприємств у сфері оптової та роздрібної торгівлі, постачання електроенергії та газу. “Нафтогаз”, АТБ та “Д.Трейдинг” очолили топ українських компаній за обігами.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила платформа Опендатабот, посилаючись на дані Мінцифри та Держстату про фінансову звітність компаній за 2022 рік. 

Майже половина компаній у переліку лідерів українського бізнесу працюють у сфері торгівлі: оптової — 35% та роздрібної — 10%. На другому місці — підприємства, задіяні у сфері постачання електроенергії та газу — їх 17%.

"Топ українських компаній за обігами очолює "Нафтогаз", до трійки лідерів також потрапили АТБ та "Д.Трейдинг" — компанія, що продає електроенергію, газ, вугілля тощо. У перелік також потрапили такі компанії, як Сільпо, WOG та ОККО", - підкреслюють аналітики.

Вони зауважують, що переважна більшість компаній з переліку змогли збільшити власну виручку за 2022 рік у порівнянні з 2021 роком. Потужний рост зафіксовано у бізнесів, що працюють у галузях:

  • постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (переважно державні компанії) 
  • у частини підприємств оптової торгівлі (до яких належать, зокрема, мережі АЗС); 
  • компанії з видобування вугілля, виготовлення металопродукції та її продажу.

За рік найбільше зросли показники таких компаній, як "Енергоатом", "Нафтогаз трейдинг", ОККО, "Укрспецекспорт" та у кількох регіональних представництв ДТЕК: "ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ" та "ЗАХІДЕНЕРГО".

А ось менш вдалим був рік у бізнесів, що працюють у сферах наземного та трубопровідного транспорту й телекомунікацій.

До того ж, значних збитків зазнала частина металургійних підприємств, знищених внаслідок бойових дій.

Зазначимо, за перші два місяці 2023 року в порівнянні з січнем-лютим попереднього року українські підприємства чорної металургії в середньому зменшили виробництво майже на 80%.

Загалом у 2022 році промислове виробництво в Україні впало на 36,9%, хоч у 2021 році воно зросло на 1,9%.