- Категорія
- Криптовалюта
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Проводити розрахунки в криптовалюті стане важче – експерт про обмеження НБУ
Нові обмеження на P2P перекази від НБУ можуть стати проблемними для криптоентузіастів, які проводять велику кількість операцій по купівлі та продажу stablecoin.
НБУ хоче обмежити перекази з картки на картку для українців, ліміти становитимуть 100 тисяч гривень і 30 операцій на місяць.
Нагадаємо, в компанії Binance ще раніше говорили про те, що в умовах зростаючого ринку криптовалют сервіси P2P можуть не задовольняти попит усіх клієнтів. Тому, на їхню думку, в Україні треба запровадити альтернативні та легальні варіанти обміну гривні та криптовалюти на криптобіржах, щоб задовольнити увесь попит ринку.
Фелікс Аронович, партнер ЮК Syrota Dzis Melnyk & Partners, говорить, що криптоентузіасти й крім цих обмежень, які ускладнять їх діяльність, вже стикаються з банківським фінансовим моніторингом.
Банки при досягненні певної кількості та обсягу операцій запросять у клієнта:
- джерело походження коштів,
-
призначення платежів: як отриманих, так і відправлених.
При цьому продаж криптовалюти, як і повернені банківські депозити, джерелом доходу не вважаються. Джерело доходу можна підтвердити декларацією про доходи, продажем рухомого/нерухомого майна тощо.
"Якщо у вас немає інших пояснень стосовно призначення та кількості платежів, вам все ж таки прийдеться повідомити банк про операції з криптовалютою. Ба більше, банки на підтвердження купівлі/продажу криптовалюти можуть запросити скриншоти вашого облікового запису з криптобіржі та скриншоти виконаних ордерів, які повинні збігтися з розміром платежів по фіатній валюті", – зазначив Аронович.
У юридичній фірмі поділилися відповіддю одного з банків, щодо операцій з криптовалютою.
"Просимо Вас не проводити операції з криптовалютою, оскільки Банк бачить ознаки підприємницької діяльності в цих операціях. Проведення операцій, які мають ознаки підприємницької діяльності, порушують режим рахунку. Ви підписали анкету, де вказано, що карта призначена для використання в рамках цільових витрат, а не інструмент для ведення бізнесу", – йдеться у відповіді.
Аронович додає, що банки поки приймають "криптоплатежі" як пояснення призначення платежу, але надалі не рекомендують проводити такі розрахунки. Подальші санкції банків наразі не відомі.