НБУ курс:

USD

41,37

--0,05

EUR

44,61

--0,22

Готівковий курс:

USD

41,30

41,20

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Держбюджет отримав рекордні за десять років надходження від малої приватизації

мала приватизація, надходження в бюджет
Фото: Flickr

З початку 2023 року станом на середину липня до державного бюджету України надійшло вже більше 2 млрд грн. Показник є рекордним за останні 10 років. Фінальна вартість 73% проданих об’єктів варіюється в межах 1 млн грн.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив очільник комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він зауважив, що для держави економічно є доцільним позбуватися таких активів, водночас для бізнесу вони можуть бути корисними.

"У той же час вони можуть стати добрим стартовим активом для малого бізнесу, який за невеличкі кошти може вдихнути у них друге життя  (тим більше в умовах, коли держава реалізує такі популярні програми підтримки МСБ, як доступні кредити "5-7-9%" та єРобота)", — резюмував Гетманцев.

Ще 15% об’єктів продали за 1-10 млн грн, 12% — дорожче за 10 млн грн. Наступними, на його думку, держава має позбутися спиртових заводів, портів, готелів.

"Вони не є стратегічно важливими для економіки та безпеки держави, і у приватних руках мають більше шансів для розвитку", — пояснив нардеп.

Нагадаємо, ще в 2022 році Верховна Рада прийняла закон, що пришвидшує та спрощує приватизацію державних підприємств в умовах воєнного стану.

Прийнятий закон передбачає суттєве скорочення строків проведення приватизаційних аукціонів та підготовки об’єктів - від оголошення до підписання договору має пройти не більше двох місяців. При цьому оплата за придбане підприємство має відбуватися до укладання договору купівлі—продажу.