- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Кабмін схвалив концепцію держпрограми з використання ШІ в пріоритетних галузях економіки
Кабінет міністрів України схвалив концепцію Державної цільової науково-технічної програми з використання технологій штучного інтелекту в пріоритетних галузях економіки на період до 2026 року.
Про це йдеться у відповідному розпорядженні № 320-р, опублікованому на сайті уряду.
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості при цьому визначено державним замовником Програми.
Кабмін доручив відомству та іншим зацікавленим центральним органам виконавчої влади у шестимісячний строк розробити і подати на розгляд уряду проєкт держпрограми з використання технологій ШІ в пріоритетних галузях економіки.
Мета Програми
Метою Програми є визначення напрямів і завдань розвитку технологій ШІ та впровадження механізмів державної підтримки, спрямованої на створення сприятливих умов для розвитку інноваційних технологій з використанням технологій ШІ в пріоритетних галузях економіки, що сприятиме підвищенню економічного потенціалу України та зміцненню позицій держави на світовому ринку.
Які сфери економіки є пріоритетними
Пріоритетними галузями економіки, в яких використовуються технології штучного інтелекту, є:
- машинобудівна галузь;
- хімічна та нафто-хімічна галузь;
- вугільна промисловість;
- оборонна промисловість;
- ядерна промисловість;
- наукова та науково-технічна діяльність;
- сільське господарство;
- охорона здоров’я.
Використання технологій штучного інтелекту в пріоритетних галузях економіки пов’язане з необхідністю зміни виробничих процесів, насамперед процесу ухвалення рішень на різних рівнях державного управління.
Очікується, що виконання Програми дасть змогу підвищити інноваційну складову у виробничих процесах підприємств пріоритетних галузей економіки, розширити співпрацю з державами — членами Європейського Союзу та іншими провідними державами, що мають досвід використання технологій ШІ в галузях економіки, сприятиме залученню суб’єктів господарської діяльності з метою отримання інформації щодо економічної ефективності використаних технологій ШІ.
Фото: ua.depositphotos.com