- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Уряд почав роздавати 3 млрд на інвестпроєкти: першими отримають "Астарта" і "Буковель"
Уряд схвалив підписання двох спеціальних інвестиційних договорів для отримання компенсації від держави за вкладення значних інвестицій.
Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, перший договір буде укладено між Кабінетом Міністрів України, товариством з обмеженою відповідальністю фірма "Астарта-Київ" та товариством з обмеженою відповідальністю "Астарта Агро Протеїн".
Агрохолдинг "Астарта" є одним із найбільших виробників продуктів харчування, зокрема одним із найбільших в Україні та Європі виробників цукру.
Попри повномасштабну війну, компанія вкладає кошти в модернізацію своїх заводів. Нині "Астарта" планує побудувати завод із переробки соєвого шроту продуктивністю 500 т/добу в Полтавській області.
Компанія інвестує понад €76 млн у придбання обладнання та технологій, щоб краще переробляти сільськогосподарську продукцію. Це дозволить створити 110 нових робочих місць. Крім того, це сприятиме розвитку переробної галузі в регіоні та запровадженню нових підходів у вирощуванні та переробці сої.
Як повідомила Свириденко, другий договір буде підписано між урядом, товариством з обмеженою відповідальністю "Буковель" та товариством з обмеженою відповідальністю "Аквапарк" про реалізацію інвестиційного проєкту із значними інвестиціями. Реалізація проєкту сприятиме створенню не менше 82 робочих місць та щомісячним податковим надходженням до бюджету у розмірі 469,78 тис. грн.
У межах програми компаніям буде надано низку стимулів:
- звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання;
- звільнення від імпортного ПДВ на нове обладнання;
- звільнення від оподаткування податком на прибуток терміном до 5 років.
"Підписання цієї угоди свідчить, що програма підтримки проєктів зі значними інвестиціями фактично запрацювала. Вона доступна для інвесторів, які готові вкласти понад €12 млн. Проєкти можуть бути пов’язані з виробництвом, видобутком корисних копалин, транспортом, освітою, медициною, туризмом або іншими сферами", - зауважила Свириденко.
Вона додала, що сумарний обсяг державної підтримки — до 30% обсягу інвестицій. На цю програму у 2024 році в межах політики "Зроблено в Україні" закладено 3 млрд грн.
Раніше Кабінет міністрів України затвердив порядок та методологію оцінки проектів зі значними інвестиціями з метою залучення коштів для економічного відновлення країни.
Про холдинг "Астарта"
"Астарта" – це публічна європейська компанія, заснована у березні 1993 року Віктором Іванчиком. Крім того, це вертикально інтегрований агропромисловий холдинг в Україні, який веде соціально-відповідальний бізнес і виробляє продовольчі товари з орієнтацією на глобальні ринки. Основними напрямками діяльності агрохолдингу є рослинництво, виробництво цукру, тваринництво, переробка сої та біоенергетика.
Зазначимо, що у 2023 році холдинг "Астарта" встановив рекорд за обсягами виробленого цукру. Так, загалом п’ять цукрових заводів "Астарти" у 2023 році переробили 2,7 млн тонн цукрових буряків і виробили з них 377 тис. тонн цукру - цей показник став кращим за обсягами переробленої сировини та виробленого цукру за останні 5 років.
Про ТОВ "Буковель"
За даними аналітичної системи YouСontrol, власниками ТОВ "Буковель", яке зареєстровано в Яремчі Івано-франківської області, є Палиця Захар Ігорович та Палиця Оксана Василівна.
Захар Палиця – син Ігоря Палиці, народного депутата України (фракція "За майбутнє"). Ігор Палиця відомий тим, що є бізнес-партнером олігарха Ігоря Коломойського, який наразі перебуває в СІЗО.
Оксана Палиця – колишня дружина депутата, власниця численних готелів та торгових центрів.