- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
За 2022 рік держбюджет недоотримав близько 30 млрд грн податків з грального бізнесу за участю банків, - Гетманцев
Нардеп Гетманцев розповів про результати засідання ТСК з економічної безпеки з питання про ухилення від оподаткування грального бізнесу за участю банків.
За словами голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, загалом обсяг операцій грального бізнесу у 2022 році оцінюється в 180 млрд грн. Держава отримала від плати за ліцензіі та від податків загалом у 2022 році - 1,9 млрд грн, а це трохи більше 1%.
Таким чином, держава тільки за 2022 рік недоотримала щонайменше 25-30 млрд грн податків (податок з виграшів, ВЗ, податок на прибуток тощо).
"Переважна більшість організаторів азартних ігор зухвало ухилялися від сплати податків. Ухиляння здійснювалося за участю банків. Таких банків дев'ять", - каже нардеп.
Як зазначає Гетманцев, злочинна схема передбачає здійснення платежів за гру без зарахування на рахунок організатора гри шляхом:
- міскодінгу, коли гроші за гру приймалися не за ігровим кодом (7995), а за іншими кодами;
- р2р платежі, коли службовці банку перетворюють платежі за гру на платежі іншій невідомій особі;
- зарахування платежу за кодом азартної гри не ліцензіату, а іншій компанії.
"Дії, вчинені службовцями банківських установ та організаторами азартних ігор вочевидь містять ознаки злочинів, передбачених ст.ст.212, 209 КК України. Це поки що перші висновки. Розслідування ТСК триває", - каже Гетманцев.
В свою чергу народний депутат Ярослав Железняк додав, що в розслідуванні фігурує 2 млн банківських карток.
"Це гравці, фейкові картки, "зарплатні" картки та інше", - написав у своєму Telegram Железняк.
Обсяг грошей, який йде потім від грального бізнесу через банки на "зарплати у конвертах", складає 54 млдр грн в рік. Потім вони виводяться з України через "чорне" зерно, зазначає нардеп Железняк.
Нагадаємо, що на початку лютого Зеленський підписав закон про скасування податкових пільг гральному бізнесу.