НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Для відновлення енергосистеми українські компанії повинні отримати можливість працювати на європейському ринку е/е, – СЕО "ДТЕК Енерго"

збитки, завдані енергетичній інфраструктурі
Наслідки масованого ракетного удару по енергетичній інфраструктурі 11 вересня 2022 року. Фото: Facebook Германа Галущенка

Українські енергокомпанії не можуть покривати свої витрати на ремонт та заміну пошкодженого та зруйнованого війною обладнання в нинішній ситуації на українському ринку енергетики. Взаємодія з європейськими ринками може допомогти вирішити це питання. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це заявив гендиректор "ДТЕК Енерго" Ільдар Салєєв на онлайн-форумі "Рік синхронізації: виклики та досягнення у торгівлі е/е між Україною та її сусідами з ЄС", передає агенство "Інтерфакс".

"Тільки для прямого відновлення обладнання, яке було зруйноване обстрілами, нашій компанії потрібно понад 6 млрд грн. На жаль, український ринок таких фінансів не дає. Були сподівання, що частково це буде можливим за рахунок експорту, частково – за рахунок погашення боргів перед компанією ", – пояснив Салєєв.

Він зазначив, що в цілому 2022 рік був для компанії збитковим, але остаточні цифри ще підраховують. Тому він звернув увагу на необхідність енергетичної ринкової синхронізації України та Європи на тлі технічної синхронізації, яка відбулася 16 березня 2022 року.

Салєєва додав, що робота з європейськими країнами – це фінансові можливості щодо покращення ситуації для всіх видів генерації, які "пережили досить сувору зиму".

Нагадаємо, нещодавно ​​"Укренерго" та ENTSO-E збільшили технічні можливості для імпорту електроенергії в Україну. Із зони континентальної Європи до блоку “Україна - Молдова” можна буде імпортувати до 1050 МВт, що на 200 МВт більше.

Напередодні  Україна розпочала експорт електроенергії до Словаччини. Йдеться про обсяг 200 МВт щогодини.