НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Кабмін затвердив нові принципи торговельної політики "Гарантованого покупця"

Кабмін затвердив нові принципи торговельної політики "Гарантованого покупця"
Ілюстрація: ua.depositphotos.com

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, що визначає основні принципи торговельної політики державного підприємства "Гарантований покупець".

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство енергетики.

Зазначається, що документ, розроблений Міненергетики, спрямований на підтримку добросовісної конкуренції та розвиток відновлюваної енергетики.

Основні положення постанови передбачають максимізацію доходів підприємства, збалансовану діяльність та співпрацю з суміжними ринками електроенергії.

Окрему увагу приділено збільшенню частки електроенергії з альтернативних джерел, що є важливим пріоритетом державної енергетичної політики.

Згідно з новими правилами, "Гарантований покупець" здійснюватиме операції з купівлі-продажу електроенергії через різні ринкові сегменти: двосторонні договори, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, а також експортуватиме електроенергію.

Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що зелена трансформація — один із ключових напрямків державної енергетичної політики, а принципи торговельної політики "Гарантованого покупця" забезпечують стабільність ринку та сприяють реалізації електроенергії з відновлюваних джерел.

Додамо, уряд на засіданні 23 квітня затвердив порядок перетворення державного унітарного комерційного підприємства "Гарантований покупець" в акціонерне товариство, 100% акцій якого належить державі.

Нагадаємо, нещодавно уряд схвалив постанови про гарантії походження "зеленої" електроенергії. Впровадження гарантій походження електроенергії суттєво збільшить експортний потенціал енергосектору України та сприятиме залученню іноземних інвестицій у будівництво нових "зелених" потужностей навіть в умовах війни.

Джерело фото: ua.depositphotos.com