НБУ курс:

USD

41,41

+0,05

EUR

46,12

+0,12

Готівковий курс:

USD

41,80

41,72

EUR

46,60

46,44

МАГАТЕ опікуватиметься українськими об’єктами інфраструктури, які впливають на безпеку АЕС

МАГАТЕ опікуватиметься українськими об’єктами інфраструктури, які впливають на безпеку АЕС
Фото: energoatom.com.ua

Міжнародне агентство з атомної енергії  розширить представництво своїх моніторингових місій в Україні на об’єкти інфраструктури, що мають вплив на безпеку атомних електростанцій.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Про це повідомляє пресслужба "Енергоатому".

Зазначається, що 12 вересня 2024 року група експертів МАГАТЕ відвідала одну з електричних підстанцій, яка нещодавно зазнала пошкоджень внаслідок масованих ракетних обстрілів РФ.

Повідомляється, що відтепер моніторингові місії МАГАТЕ будуть присутніми на критично важливих для безпеки ядерних установок електричних підстанцій, адже надійне зовнішнє електропостачання має важливе значення для забезпечення безпеки АЕС, а напади на електричну мережу створюють значні проблеми і ризики для безпеки атомних електростанцій. 

«Рашисти змінили тактику і атакують об'єкти, які є надзвичайно важливими для безперебійної роботи наших АЕС. Окупанти створюють загрозу ядерній та радіаційній безпеці і це справжній тероризм проти людства. Весь цивілізований світ має жорстко засудити ці дії та вимагати припинити атаки на підстанції», – зазначив керівник "Енергоатома" Петро Котін.

Він нагадав, що тимчасово окупована Запорізька АЕС регулярно перебуває на межі блекауту: російські обстріли призводять до пошкоджень високовольтних електричних ліній, що тягне за собою часткову або повну втрату зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України. Запорізька АЕС пережила вже вісім повних і один частковий блекаут – аварії вдалося уникнути лише через справність і включення в роботу дизельгенераторів.

В "Енергоатамі" вкотре наголосили, що протоколами до Женевських конвенцій передбачено, що військові атаки на АЕС та греблі є недопустимими і порушують норми гуманітарного права, але країна-агресор продовжує цинічно ігнорувати як міжнародне право, так і резолюції Генеральної Асамблеї ООН, Ради керуючих та Генеральної конференції МАГАТЕ.

Зауважимо, попри те, що з вересня 2022 року на ЗАЕС постійно перебувають представники МАГАТЕ, росіяни не припиняють злочинних дій i не дають експертам агентства повного доступу до всіх зон станції.

Нещодавно голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі під час свого візиту на окуповану Запорізьку АЕС заявив, що градирня на атомному об’єкті сильно постраждала під час пожежі 11 серпня і, ймовірно, її доведеться демонтувати.