- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
На одній зі свердловин збільшили видобуток газу в понад 5 разів: що допомогло
АТ "Укргазвидобування" Групи "Нафтогаз" на одній зі свердловин збільшило добовий дебіт видобутку газу у понад 5 разів після проведення операції з гідравлічного розриву пласта (ГРП).
Про це повідомляє пресслужба "Укргазвидобування".
Зазначається, що наразі свердловина дає понад 100 тис. куб. м газу на добу.
"До цього, із листопада 2023 до серпня 2024 року, свердловина працювала з поступовим зниженням дебіту з 29 тис. куб. м до 18 тис. куб. м газу на добу. Відтак, зібравши геологічну та технічну інформацію, розрахувавши потенціал свердловини, фахівці компанії ухвалили рішення щодо проведення капітального ремонту свердловини", - підкреслюють в компанії.
Там додають, що операція з гідравлічного розриву пласта була проведена в стислі терміни – за 18 днів.
"Для ефективного вилучення запасів газу ми продовжуємо реалізовувати програму ГРП. Після модернізації власного флоту та підвищення компетенцій наші спеціалісти успішно застосовують ГРП на свердловинах "Укргазвидобування". Тепер у нас на одну високодебітну свердловину стало більше", – зазначив т. в. о. генерального директора "Укргазвидобування" Сергій Лагно.
Нагадаємо, в Україні встановили рекорд із буріння на одній з газових свердловин. Так, філії бурове управління "Укрбургаз" АТ "Укргазвидобування" Групи "Нафтогаз" за 20 діб на одній із свердловин вдалося пробурити одним буровим верстатом 3 263 м проходки. Попередній рекорд становив 3 100 м за 22 доби.
Зауважимо, за перші сім місяців 2024 року компанії Групи “Нафтогаз”, а саме АТ “Укргазвидобування” та ПАТ "Укрнафта", видобули 8,6 мільярдів кубічних метрів товарного газу. Цей показник на 7% перевищує обсяг видобутку за аналогічний період минулого року.
Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" цього року збільшив видобуток природного газу, плануючи повністю пройти зимовий період за рахунок українського палива. Окрім цього, компанія має резерв газу, закупленого за кордоном за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).