НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

В Україні збудують до 1000 МВт зеленої генерації у 2023 році, — Герус

зелена енергія, чиста енергія
Українські домогосподарства активно встановлюють обладнання для генерації е/е. Фото: ua.depositphotos.com

Очікується, що загалом за 2023 рік в Україні буде збудовано близько 200-300 МВт вітрової генерації, а сонячної — 500 МВт.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус в ефірі програми Forbes Business Breakfast з Володимиром Федоріним.

"Якщо брати сонце та вітер або навіть всю зелену генерацію, то це може бути близько 1000 МВт у цьому році", – узагальнив Герус.

За його оцінкою, в зимовий період Україна використовує 17 000 МВт, в літній дещо менше — 12 000 МВт. В країні поступово зростає споживання зеленої генерації. На думку Геруса, це, зокрема, пов'язано з тим, що українці (бізнес та домогосподарства) почали активно встановлювати сонячні панелі та вітряки на власних об’єктах.

"Сьогодні це вже набуло великих масштабів. Малий, середній, великий бізнес – ті, хто зазвичай є споживачами, встановлюють обладнання та генерують електроенергію для власних потреб, а надлишки можуть віддавати в мережу", — додав голова профільного комітету ВРУ.

Нагадаємо, що Міжнародне енергетичне агентство вважає, що енергетична криза, яка виникла у світі через вторгненням Росії в Україну, швидше за все, прискорить глобальний перехід до "чистої енергії", зокрема отриманої від вітрових- та сонячних станцій. Тому ще у 2022 році Європейська комісія затвердила план щодо прискореної відмови від російських енергоносіїв REPowerEU.

Джерело фото: ua.depositphotos.com