Розширене фінансування від МВФ. Фонд готує місію для другого перегляду програми, – Шмигаль

Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Урядовий портал

Міжнародний валютний фонд готує місію для другого перегляду програми розширеного фінансування України. 

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це 2 листопада повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який провів розмову з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером.

За словами очільника уряду, перегляд програми дозволить залучити наступний транш допомоги в близько 900 млн доларів.

Під час розмови Шмигаль і Каммер обговорили впровадження реформ і виконання структурних маяків. Крім того, вони торкнулися, зокрема, питання фінансування дефіциту державного бюджету, підтримки малого й середнього бізнесу, а також заходи, спрямовані на зростання економіки.

Програма МВФ: що передбачає

МВФ на прикінці березня затвердив розширеного фінансування EFF, яка передбачає виділення Україні 15,6 млрд доларів протягом чотирьох років. Перший транш обсягом 2,7 млрд доларів виділили на початку квітня, а другий, на 890 млн доларів, Україна отримала в липні.

Транші надаються за результатами переглядів програми, які стосуються того, чи виконала українська сторона структурні маяки. Ідеться про зобовʼязання, взяті в рамках співпраці з МВФ. Серед них, наприклад, є відновлення планових податкових перевірок, що мало відбутися до кінця вересня, але досі не зроблено.

Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначав, що другий перегляд програми розширеного фінансування відбудеться в листопаді.