НБУ курс:

USD

41,66

--0,04

EUR

43,70

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,90

41,85

EUR

44,23

44,04

Заморожені активи РФ: скільки коштів Україна отримає у 2025 році

Міністр фінансів України Сергій Марченко
Міністр фінансів України Сергій Марченко. Фото: facebook.com/sergey.marchenko

Перша частина у розмірі 22 мільярдів доларів з 50 млрд, які планується залучити за рахунок заморожених російських активів,  надійде в Україну у 2025 році.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко, пише Укрінформ.

За його словами, решта коштів від заморожених активів РФ надходитиме протягом 2026-2027 років. Водночас у разі виникнення додаткових військових потреб частка фінансування на 2025 рік може бути істотно збільшена.

Як пояснив міністр, механізм надання коштів буде враховано при укладанні конкретних кредитних договорів з урахуванням специфіки кожного партнера.

"Деякі партнери частину своїх коштів дають конкретно на військові потреби. Деякі партнери категорично не можуть фінансувати ці видатки..." - уточнив  Марченко.

Раніше міністр фінансів заявляв, що кошти від анонсованого країнами "Великої сімки" кредиту для України на загальну суму $50 мільярдів, який погашатимуть за рахунок доходів від заморожених російських активів, необхідно розтягнути на кілька років.

За його словами, у проєкті держбюджету на 2025 рік закладено зовнішнє фінансування $38,4 млрд. Тому Мінфін думає над найкращим варіантом використання $50 млрд, враховуючи той факт, що гроші необхідно розтягнути і на фінансування у наступні роки.

Кредит Україні на 50 млрд доларів

Нагадаємо, 13 червня на полях саміту G7 лідери країн "Великої сімки" досягли домовленості про виділення 50 млрд доларів для України шляхом використання заморожених російських активів.

Кошти будуть обслуговуватися та погашатись за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.

26 жовтня лідери країн "Великої сімки" домовилися надати Україні кредит у розмірі $50 мільярдів в межах нової ініціативи — екстраординарного прискорення доходів (ERA).

Сполучені Штати Америки виділять Україні $20 млрд у межах кредиту G7. $10 млрд дає Японія, Канада  та Велика Британія виділяють по $3 млрд. Макрофінансова допомога від ЄС становитиме до 35 млрд євро. 

28 листопада Євросоюз підписав меморандум про надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 18,1 млрд євро в межах пакету підтримки G7.