- Категорія
- Здоровʼя
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Яка частка індійських ліків на українському фармацевтичному ринку
Частка індійських лікарських засобів на українському фармацевтичному ринку станом на початок 2024 року становить близько 4%.
Про це повідомив Асоціації індійських фармацевтичних виробників (Indian Pharmaceutical Manufacturer's Association - IPMA) доктор Менон Р.У.П, пише "Інтерфакс-Україна".
"Частка Індії в першому кварталі 2024 року становила близько 4%, Індія на сьомому місці рейтингу", - зауважив він.
Дорога логістика
За словами доктора Менона, незважаючи на стабілізацію фармринку з початку 2024 року, "продаж госпітальних препаратів зменшився, оскільки в лікарнях усе ще залишається багато гуманітарної допомоги".
Він також звернув увагу на ситуацію з логістикою фармпродукції з Індії в Україну в умовах війни, наголосивши, що наразі відсутня можливість прямого авіа- і морського постачання.
"Доставка здійснюється через європейські порти і звідти автотранспортом в Україну. Логістика з Індії займає багато часу і вона дорога", - констатував він.
Великі індійські фармкомпанії продовжують працювати в Україні
Водночас Менон підкреслив, що великі міжнародні індійські фармкомпанії продовжують працювати в Україні через свої місцеві склади і постачають ліки провідним українським дистриб'юторам.
Також індійські фармвиробники продовжують брати участь у державних закупівлях, зокрема препаратів для лікування ВІЛ/СНІД, туберкульозу та онкологічних захворювань.
У роздрібному сегменті, як повідомив Менон, зберігається попит на індійські препарати для старших вікових груп, препарати для управління стресом і заспокійливі.
Гуманітарна допомога
Менон наголосив, що всі компанії-члени IPMA "з перших днів повномасштабної війни роблять внесок у перемогу України і допомагають українцям".
Зокрема, індійські фармкомпанії, за час повномасштабної війни, надали як гуманітарну допомогу фармацевтичні товари на суму близько $16,6 млн.
Також у перші дні після ракетної атаки на НДСЛ "Охматдит" у Києві IPMA долучилася до допомоги і внесла благодійний внесок у розмірі півмільйона гривень на рахунок лікарні.
"Усі учасники нашої Асоціації від початку війни без вагань мобілізувалися на допомогу Україні, жертвували й жертвують необхідні ліки, фінансові ресурси і Україні, і неурядовим організаціям, підтримують громадян України, вимушених покинути свої домівки", -підкреслив доктор Менон.
Фармацевтичний ринок України зріс на 19%: які препарати в топі
Додамо, що фармацевтичний ринок України демонструє значне зростання у першому півріччі 2024 року, незважаючи на низку викликів. За словами регіонального директора фармкомпанії Acino Євгена Заїки, продажі зросли на 19% у грошовому вираженні, хоча в натуральному показнику збільшення склало лише 3%.
Однією з ключових тенденцій стало зростання частки дорогих лікарських засобів, які склали 87,7% продажів у грошовому еквіваленті, але лише 52,4% у кількості упаковок. Також спостерігається підвищений попит на антипсихотики, антидепресанти та заспокійливі препарати.
Окрім цього, аптечні продажі в Україні за січень-травень 2024 року зросли на 13,87% у грошовому виразі (порівняно з аналогічним періодом 2023 року), досягнувши 80,159 млрд грн. Однак, у натуральному виразі продажі скоротилися на 4,2%, склавши 491,363 млн упаковок.