- Категорія
- Промисловість
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
"Рівнеазот" відновив роботу та вийшов на повну потужність виробництва міндобрив
Підприємство "Рівнеазот" відновило роботу та вийшло на повну потужність базових цехів з виробництва мінеральних добрив, аби задовольняти зростаючий сезонний попит з боку аграріїв. Як повідомляють у Group DF, наразі запущено цех аміаку (А-2), цех неконцентрованої азотної кислоти та цех з виробництва аміачної селітри.
Потужність завантаженої лінії аміаку становить 650 тонн на добу, неконцентрованої азотної кислоти – 1000 тонн на добу. Цех аміачної селітри буде працювати на максимальній потужності лінії аміаку, тобто мінімум 40 тисяч тонн селітри на місяць.
"Вимушена зупинка базових цехів місяць тому була пов'язана з ушкодженнями під час обстрілу енергетичної інфраструктури області. Під час зупинки заводу ми провели технічне обслуговування та реконструкцію низки виробничих систем, у тому числі системи енергозабезпечення на підприємстві, - зазначив голова правління заводу Михайло Заблуда.
За його словами, це дозволить знизити виробничі ризики та забезпечити стійку роботу базових цехів підприємства під час високого сезону. Зараз завод працює повністю на забезпечення добривами внутрішнього ринку України.
Нагадаємо, що 12 квітня Group DF домовилася з Hyundai Engineering Co. про будівництво хімічного хаба у Рівному. Проект передбачає будівництво заводів із виробництва "зеленого" аміаку та водню на основі відновлюваних джерел електроенергії; нових підприємств та виробничих майданчиків з виробництва азотних добрив та похідних хімічних продуктів.
У березні повідомлялося, що на базі "Рівнеазот" було запущено виробництво карбамідно-аміачної суміші потужністю 300 тисяч тонн на рік. Раніше виробництво КАС потужністю 1 мільйон тонн на рік було запущено на черкаському "Азоті".
Загалом у 2024 році група Дмитра Фірташа планує вкласти у свої азотні підприємства, об'єднані у холдинг Ostchem, 86 мільйонів євро капітальних інвестицій задля скорочення витрат енергії та, відповідно, покращення показників собівартості продукції.