НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,52

41,45

EUR

45,13

44,97

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Чотири нові мільярдери щотижня: статки олігархів у 2024 році зростали на $5,7 млрд щодня

Чотири нові мільярдери щотижня: статки олігархів у 2024 році зростали на $5,7 млрд щодня
Кількість людей, що живуть у бідності, залишалася майже незмінною з 1990 року.

У 2024 році статки мільярдерів зросли на 2 трлн дол., що еквівалентно 5,7 млрд дол. на день — це в три рази більше, ніж торік. Щотижня на глобальній арені з’являлося майже чотири нових мільярдери.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться у пресрелізі міжнародного об’єднання для боротьби з бідністю у світі Oxfam.

Водночас, кількість людей, що живуть у бідності, залишалася майже незмінною з 1990 року, згідно з даними Світового банку.

Кількість мільярдерів у 2024 році 

У 2024 році кількість мільярдерів зросла до 2769, порівняно з 2565 у 2023 році.

Їхній сукупний статок збільшився з 13 до 15 трильйонів доларів всього за 12 місяців, що стало другим за величиною щорічним приростом з початку обліку.

Статок десяти найбагатших людей планети збільшувався в середньому на майже 100 мільйонів доларів щодня — навіть у разі втрати 99% своїх статків за одну ніч, вони б усе одно залишилися мільярдерами.

Минулого року організація Oxfam прогнозувала, що перший трильйонер з’явиться протягом наступних десяти років. Однак завдяки прискореному зростанню багатства серед мільярдерів цей прогноз значно змінився: нині світ може побачити не одного, а щонайменше п’ять трильйонерів у цей період.

Зростаюча концентрація багатства є наслідком монополістичної концентрації влади, коли мільярдери дедалі більше впливають на економіку і громадську думку, встановлюючи свої правила гри в багатьох сферах життя.

Більшість статків мільярдерів — успадковані

Доповідь підкреслює, що значна частина багатства мільярдерів є результатом спадщини, монополій та сімейних зв’язків, а не їхньої власної праці.

60% багатства належить мільярдерам через спадщину або старі економічні структури, що накопичують багатство поколіннями. Незаслужене багатство і колоніалізм сприяють сучасній економічній нерівності.

За даними Oxfam, 36% статків мільярдерів успадковані, а протягом наступних 20-30 років понад 1000 мільярдерів передадуть спадкоємцям понад 5,2 трильйона доларів, поглиблюючи нерівність.

Про колоніалізм та нерівність

Зазначається, що багато супербагатих, особливо в Європі, значну частину свого багатства отримали завдяки історичному колоніалізму та експлуатації бідніших країн.

Сучасний колоніалізм полягає в тому, що величезні суми грошей з Глобального Півдня продовжують надходити до багатих країн Півночі.

У 2023 році 1% найбагатших у США, Великій Британії та Франції отримував 30 мільйонів доларів на годину через фінансову систему.

Наголошується, що північні країни контролюють 69% світового багатства, 77% багатства мільярдерів і є домом для 68% мільярдерів, хоча їхнє населення складає лише 21% від світового.

Країни з низьким і середнім рівнем доходу витрачають у середньому майже половину своїх національних бюджетів на виплату боргів, часто багатим кредиторам у Нью-Йорку та Лондоні.

Oxfam закликає уряди діяти швидко, щоб зменшити нерівність і покласти край надзвичайному багатству.

Щоб припинити надмірне багатство, потрібно оподатковувати найбагатших. ООН має створити нову податкову конвенцію, яка забезпечить справедливий внесок від найбагатших осіб та корпорацій, а податкові гавані повинні бути ліквідовані. Також необхідно впровадити податок на спадщину, зазначається в доповіді.

Нагадаємо, що зростаюча нерівність у багатстві в деяких країнах спричиняє заклики до найбагатших громадян нести більший податковий тягар, оскільки державні фінанси намагаються впоратися зі старінням населення, величезними потребами у фінансуванні для зміни клімату та заборгованістю внаслідок пандемії COVID-19.