НБУ курс:

USD

41,08

--0,11

EUR

45,05

--0,50

Готівковий курс:

USD

41,05

40,93

EUR

45,50

45,25

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Обсяги аграрного експорту у 2024 році можуть стати другими за час незалежності - міністр

зерно, експорт, виторг
Фото: ua.depositphotos.com

Валютний виторг від експорту сільськогосподарської продукції з України у 2024 році орієнтовно сягне $24,5 млрд, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль в ході конференції “Ведення агробізнесу в Україні”, яка відбулась 11 грудня в Києві. Цей показник має стати другим за величиною за часи незалежності країни.   

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

"Ми близькі до другого показника агроекспорту за всю історію. По нашим прогнозам, ми закінчимо рік орієнтовно з $24,5 млрд експорту. Це означає, що системно аграрії перебудувались, незважаючи на те, що ми втратили частину території, нас вибули землі з обігу з-за замінування і з-за війни", — наголосив міністр.

Такий ріст експорту він пов'язує з інтенсифікацією аграрного виробництва, що дозволила збільшити виторг від продажу сільгосппродукції за кордон. Як приклад він навів фермерське господарство в Київській області, яке на зрошуваних землях отримало 31 тонну кукурудзи з гектара, тоді як середній показник по Україні на незрошуваних полях — до 7 тонн/га. 

Панельна дискусія з аграрних питань. Фото: Delo.ua 

Голова парламентського комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Олександр Гайду в ході виступу нагадав, що у 2024 році на аграрний сектор країни припадає 11% ВВП та близько 60% валютного виторгу. Для порівняння, у 2023 році він становив $22,9 млрд, або 61% всього українського виторгу, а в довоєнному 2021 році — $27,7 млрд або близько 40%.

Нагадаємо, з початку роботи Українського зернового коридору через нього пройшло понад 2900 суден, які експортували більш ніж 52,7 мільйона тонн продукції українських аграріїв.

Коли у липні 2023 року Росія вийшла з "зернової угоди", яка дозволяла Україні безпечно транспортувати сільгосппродукції через три порти в Одеській області, Україна у відповідь створила тимчасовий гуманітарний коридор для вантажних суден, які рухаються до або з морських портів України. Завдяки йому, Україна ще у січні 2024 року змогла вийти на довоєнні обсяги експорту і наблизитися до показників, які були до повномасштабного вторгнення по загальному обсягу експорту

Джерело фото: ua.depositphotos.com