- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У І кварталі сектор електронних комунікацій заробив понад 30 млрд грн

Український ринок електронних комунікацій демонструє стабільне зростання попри повномасштабну агресію Росії, руйнування інфраструктури та складну безпекову ситуацію.
Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.
Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні
Про це інформує Delo.ua з посиланням на звіт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання поштових послуг.
У І кварталі 2025 року загальні доходи сектору електронних комунікацій сягнули 30,5 млрд грн, що на 24,5% більше, ніж у той самий період 2024 року. Основним джерелом доходу став мобільний зв’язок, який забезпечує не лише зв’язок, але й розширення покриття 4G, незважаючи на втрати інфраструктури.
У сегменті мобільного зв’язку доходи за перший квартал 2025 року склали 19,1 млрд грн, що на 29,7% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Середній дохід на одного абонента (ARPU) зріс на 33% і становив 131,5 грн. Водночас загальна кількість активних SIM-карт зменшилася на 2,7% — до 48,4 млн. Зростання ARPU регулятор пояснює насамперед підвищенням роздрібної вартості мобільних послуг.
У сфері фіксованого Інтернету також зафіксовано позитивну динаміку. Доходи провайдерів зросли на 8,8% і склали 6,1 млрд грн. Середній дохід на одну підключену лінію (ARPU) підвищився на 8,3% — до 246,9 грн. Кількість підключених ліній залишилася майже незмінною, продемонструвавши незначне зростання на 0,3% — до 8,2 млн.
Загалом звітність подали близько 90% зареєстрованих постачальників, проте у порівнянні з І кварталом 2024 року суттєво скоротилася кількість провайдерів, які звітують про фіксований доступ до Інтернету — з 3200 до 1900. При цьому приблизно 1400 компаній повідомили про тимчасове припинення діяльності.
Регулятор продовжить моніторинг змін і за потреби ініціюватиме коригування вимог до звітності, щоб зберегти точність та ефективність аналізу ринку.
Нагадаємо, нещодавно НКЕК, запустила новий сервіс для перевірки швидкості інтернет-з’єднання – QoS Tool – Speedtest. Цей інструмент розроблений у партнерстві з компанією Ookla та покликаний допомогти споживачам вимірювати ключові параметри якості інтернет-послуг, а також збирати дані для їх подальшого аналізу.