НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,49

41,39

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В "Метінвесті" розповіли, чому продавати чавун у США вигідніше, ніж в ЄС

Сталевар
Фото: пресслужба "Метінвеста"

Комерційний директор групи Ріната Ахметова "Метінвест" Дмитро Ніколаєнко зазначає, що продавати український чавун в США вигідніше ніж в країни Європейського союзу після початку повномасштабної війни стало вигідніше оскільки США закрило ринок для російського чавуну, який знижує загальний рівень цін. Про це Ніколаєнко розповів в інтерв'ю для проєкту FAQ talks.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

"Американський ринок чавуну вигідніший за європейський через відсутність російського чавуну, який знижує загальний рівень цін. Американський ринок працює лише з українським і бразильським чавуном", — сказав він.

Ніколаєнко зауважив, що основними ринками для залізорудної сировини компанії залишаються Європа та Китай. Після відкриття судноплавства в Чорному морі "Метінвест" відновив постачання до Китаю, поступово знижуючи вартість фрахту.

Так, останнє судно з Одеси до Китаю зафрахтовано за ціною, близькою до довоєнних, проте привабливішим для "Метінвеста" залишається європейський ринок і компанія зосереджена на відвантаженні сировини європейським споживачам, зокрема в Східній Європі.

Українські металурги закликали Трампа не відновлювати мито на металопродукцію

У лютому Об’єднання підприємств "Укрметалургпром" висловило глибоке занепокоєння рішенням адміністрації президента США Дональда Трампа відновити 25% мито на імпорт української сталевої продукції та попросило звільнити від додаткового 25% імпортного мита сталеву продукцію.

Металургійники просять відтермінувати мито на продукцію вироблену в Україні, а також вироблену в Європейському Союзі зі сталі, виплавленої та розлитої ("melted and poured") в Україні.

"Укрметалургпром" вказує, що незважаючи на втрати через війну, що триває десятий рік, гірничо-металургійний комплекс залишається ключовою галуззю економіки України. У 2024 році металургія забезпечила 6% ВВП країни, 16% експорту та створила понад 350 тисяч робочих місць.

Попри те, що частка українського металу в імпорті США не перевищує 0,81%, він потрапив під мита, що загрожує скороченням експорту, зниженням валютних надходжень та втратами для бюджету.