Кличко 9 років блокував створення райрад у Києві, бо було повно МАФів, зараз ситуація інша - інтерв'ю

Кличко 9 років блокував створення райрад у Києві, бо було повно МАФів, зараз ситуація інша - інтерв'ю
Фото: скріншот відео інтерв'ю

Київський міський голова Віталій Кличко протягом 9 років на посаді не ініціював створення районних рад у Києві через те, що у місті було багато МАФів, проте зараз ситуація змінилася. Про це мер столиці розповів у інтерв’ю Соні Кошкіній.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Зокрема, журналістка запитала, чому Кличко від початку підтримував скасування райрад і за 9 років при владі в Києві не ініціював їхнього повернення.

“Цього не відбулося, і зараз ти розповідаєш про конфлікт з головами РДА. Можливо, треба було б трішки відмотати і сказати, що тоді ви мали наперед подумати”, - зазначила Кошкіна.

На це мер відповів, буцімто свого часу саме райради довели місто до хаосу, зокрема - й до засилля МАФів.

“Ви пам'ятаєте, до якого стану Київ довели ті районні ради – наше місто перетворилось на місто МАФів, реклами, було захаращене. І це результат того, які рішення приймали, які повноваження (у райрад. – Ред.) були в той момент. Законодавство змінилося, і я переконаний, що було правильно в тих умовах прийняти таке рішення”, - сказав Кличко.

Проте, за його словами, нині ситуація змінилася - і райради потрібно повертати.

“На сьогодні, відповідно до рекомендацій наших партнерів, відповідно до змін законодавства, районні ради – це продовження самоврядування. А самоврядування, не будемо забувати, це ключовий базис демократії в будь-якій демократичній країні. Тому це питання я підтримую”, - констатував міський голова.

Він також висловив переконання, що після закінчення війни, коли будуть місцеві вибори, необхідно буде провести не тільки вибори в Київраду, а також і в райони ради.

“Я декларував це і хочу повторити, що я за це рішення, за розвиток місцевого самоврядування, що стосується міста Києва”, - резюмував Віталій Кличко.