НБУ курс:

USD

41,93

-0,00

EUR

43,58

-0,00

Готівковий курс:

USD

42,34

42,25

EUR

44,40

44,15

Легалізація медичного канабісу в Україні. Рада підтримала законопроект у першому читанні

Голосування за законопроект у парламенті. Фото: Ярослав Железняк/Telegram
Голосування за законопроект у парламенті. Фото: Ярослав Железняк/Telegram

Верховна Рада на засіданні 13 липня підтримала у першому читанні законопроєкт про легалізацію медичного канабісу №7457.

Про це повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

За відповідний проект закону проголосували 268 депутатів.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді 28 червня заявив, що в Україні нарешті необхідно легалізувати медичний канабіс. Питання щодо легалізації канабісу йде червоною ниткою через увесь його президентський термін і навіть виносилося на всенародне опитування восени 2020 року.

Проте низка політиків неодноразово висловлювалися проти регулювання обігу канабісу в медичних цілях, заявляючи про те, що це нібито призведе до поширення наркотиків.

Зазначимо, в квітні 2021 року Кабінет міністрів прибрав кілька препаратів на основі канабісу зі списку заборонених для обігу в Україні. Однак, як писало Delo.ua, експерти заявили, що це було лобістське та популістське рішення. Проблема була, зокрема, з тим, що ці запатентовані ліки коштують доволі дорого. 

У Верховну Раду вносили кілька законопроєктів щодо легалізації медичного канабісу. Але, наприклад, для прийняття документа №5596 (стосувався обігу рослин коноплі в медичній, науковій та науково-технічній сферах) не вистачило голосів, а №5596-1 (йшлося про промислові, медичні та наукові цілі) парламентарі навіть не розглядали після того, як профільний комітет Ради рекомендував його відхилити.

Восени 2021 року Кабмін представив свій перший варіант законопроєкту про легалізацію, а в червні 2022-го документ №7457 від уряду було зареєстровано у парламенті.

Препарати на основі медичного канабісу застосовуються, зокрема, для лікування онкохворих, пацієнтів із хворобою Альцгеймера, Паркінсона, епілепсією, розсіяним склерозом, псоріазом, посттравматичним синдромом тощо.