НАЗК призупинило статус спонсорів війни для угорського OTP Bank та п'яти грецьких морських перевізників

otp bank budapest
Фото: ua.depositphotos.com

Національне агентство з питань запобігання корупції призупинило статус у переліку міжнародних спонсорів війни угорського OTP Bank та п'яти грецьких компаній-перевізників – Dynacom Tankers Management (DTM), Delta Tankers, Thenamaris Ships Management, Minerva Marine та TMC Tankers.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Як ідеться в повідомленні агентства, яке до цього не йшло на подібні кроки, таке рішення було прийнято за результатом переговорів між його представниками та представниками компаній та урядів цих країн щодо припинення співпраці з Росією.

"Відтепер на порталі "Війна і санкції" в розділі "Міжнародні спонсори війни" ці шість компаній матимуть тимчасово призупинений статус. Подальше виключення їх з переліку залежатиме від виконання зазначених умов", - зазначають у НАЗК.

Крім цього, агентство сподівається, що таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 мільйонів євро життєво необхідної військової допомоги Україні від Європейського союзу, а також виключить можливість блокування Грецією майбутнього пакету санкцій ЄС, спрямованого на зменшення можливості РФ продовжувати війну.

"Агентство завжди відкрите до співпраці з міжнародним бізнесом та готове провести консультації щодо кроків, необхідних для виключення з переліку", - підкреслюють у відомстві.

Нагадаємо, що п'ятьох грецьких морських перевізників було внесено до списку спонсорів війни на початку серпня. В свою чергу, OTP Bank, дочірній банк якого працює і в Україні, НАЗК внесло до нього на початку травня. 16 травня угорський уряд повідомив, що заблокував виділення чергового траншу в розмірі 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для України.

В якості умови для розблокування коштів прем'єр Віктор Орбан називав зняття такого статусу для найбільшого угорського банку. В липні стало відомо, що Угорщина також виступила проти пропозиції Євросоюзу створити довгостроковий фонд обсягом до 20 мільярдів євро для підтримки армії України, вимагаючи вилучення OTP Bank зі згаданого реєстру.