- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Олену Терещенко закликали припинити тиск на суддів через мітинги та ЗМІ
Олену Терещенко, яка збирає мітинг на засідання Великої Палати Верховного суду у справі щодо садиби Терещенків, закликають припинити тиск на суддів через масові акції та засоби масової інформації.
Про це в своєму блозі на сайті Liga.net написав Тарас Загородній, керуючий партнер аналітичного центру "Національна антикризова група".
"Ось фоторепортаж з пам’ятки Терещенків, яка фатально руйнується через блокування активістами будь-яких реставраційних робіт по її відновленню. Цей будинок - пам’ятка архітектури, він знаходиться в самому центрі Києва, на бульварі Тараса Шевченка. Будівля знаходиться у приватній власності компанії, яка зобов’язалась її відреставрувати. Але родина Терещенків разом із київською прокуратурою намагається повернути її у власність міста. Проблема в тому, що садиба розвалюється, а поки тривають судові процеси, власнику заборонено проводити там будь-які роботи. А якщо садибу повернуть у комунальну власність, навряд чи в київському бюджеті скоро знайдуться зайві мільйони гривень на реставрацію. До того ж ще є тиск на суд з боку так званих "активістів". Вчора натрапив на пост пані Терещенко з адресованим гнівом суддям Верховної палати. Мовляв, суд перенесли з 17 аж на 19 липня. Розуміючи, що закон не на її боці, Олена Терещенко намагається переконати суд ухвалити потрібне їй рішення іншими аргументами. Програні до цього справи вона пояснює "продажністю" суддів, а перенесення дати засідання – їх переляком перед "натовпом небайдужих киян". Але вона сама збирає активістів на судове засідання, ще й завбачливо просить не забути паспорт. Ці люди й залякують суддів. Крім того, у своєму пості вона називає прізвища усіх суддів, прямо заявляючи, що саме вони будуть відповідальні за "подальше знищення пам’яток архітектури недобросовісними забудовниками", - написав Тарас Загородній.
Він наголосив, що це не тільки прямий тиск на суд, але й маніпуляція фактами.
"Адже, навпаки, є яскраві приклади, коли старовинні будівлі, що перебували у приватній власності, передавалися державі і згодом занепадали – в основному, через брак коштів для реставрації або хоча б консервації для запобігання подальшого руйнування", - зазначив Тарас Загородній та навів приклади – Будинок Сікорського, Ендокринологічна лікарня, садиба Іпсіланті, Podil Heritage center, а також відновлення колишнього заводу "Арсенал" та реконструкція Арсенальної площі.
Як повідомляло раніше видання "Діло", в разі рішення суду на користь законного власника, він зобов’язується завершити реставраційні роботи протягом трьох років.