США готують пакет санкцій проти Росії та Китаю — Bloomberg

США готують пакет санкцій проти Росії та Китаю — Bloomberg

Білий дім готується запровадити санкції проти Росії та Китаю за порушення прав людини в цих країнах. Про це 9 грудня повідомляє Bloomberg з посиланням на чиновника, знайомого з цим питанням.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Обмеження щодо Росії будуть запроваджені через спроби країни придбати зброю, зокрема безпілотники у Ірану. Санкції проти Китаю будуть зосереджені на рибній промисловості цієї країни.

Санкції запровадять згідно з Глобальним законом Магнітського, який дозволяє розширення використання економічних санкцій на випадки порушення прав людини. Примітно, що документ назвали на честь Сергія Магнітського, адвоката, який помер у російському ув'язненні після того, як звинуватив чиновників у цій країні в корупції.

Нагадаємо, США вже запровадили сотні обмежень та заборон проти фізичних осіб, компаній і державних установ у Росії. Майже вся російська законодавча влада перебуває під санкціями Заходу через військове вторгнення в Україну.

Відомо, що наразі адміністрація президента США Джозефа Байдена працює над тим, щоб визнати Росію "країною спонсором тероризму" так, щоб мінімізувати наслідки такого рішення. У Конгрессі США розробляється альтернативний законопроєкт.

Раніше Сенат США вже схвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму за дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які "призвели до смертей незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей".

Але тоді голова Держдепу США Ентоні Блінкен побоювався ухвалення такого рішення. Він вважає, що проти країни-агресора РФ вже діють доволі жорсткі санкції, а цей статус не дозволить посилити тиск.

Джерело фото: ua.depositphotos.com