Тема переговорів між Україною і Росією відсутня на всіх рівнях - Кулеба

Тема переговорів між Україною і Росією відсутня на всіх рівнях - Кулеба
Дмитро Кулеба. Фото: скріншот з інтерв’ю

Тема переговорів між Україною і Росією відсутня на рівні офіційної риторики, відсутня на рівні неофіційної риторики і відсутня на рівні натяків тому що всі розуміють що Росія цих переговорів не хоче.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів в інтерв’ю Наталії Мосейчук.

За його словами, Україна не може погодитись на переговори поки на її території стоять ворожі війська, а Росія хоче воювати далі.

"Усі розуміють, що Росія цих переговорів не хоче. Вони, наскільки мені відомо, навіть заборонили "трек два", про який ЗМІ писали. Росія хоче воювати", – сказав він.

Зауважимо, у своєму розслідуванні NBC News раніше писало, що буває два треки переговорів, які можуть йти паралельно: "трек один" — переговори чиновників, а "трек два" — дискусії між колишніми чиновниками або приватними особами, які не працюють у державних структурах, але можуть діяти з відома своїх урядів. Видання зазначає, що в США був "трек 1,5": з боку США – колишні чиновники, а з боку Росії – міністр закордонних справ Сергій Лавров, який 24 квітня прилетів до Нью-Йорка вести засідання Ради безпеки ООН.

Переговори з РФ: на яких умовах вони можливі

Кулеба підкреслив, що тема переговорів може з'явитися виключно в тому випадку, якби Україна по всім параметрам допустила просідання і все було би погано. Проте, оскільки цього просідання немає, то наразі йдеться лише про Формулу миру президента Володимира Зеленського, яка не передбачає взаємодію з Росією.

Він наголосив, що під час останнього візиту до Вашингтону, тема переговорів також не розглядалася.

Зеленський заявив, що організація мирних переговорів з Російською Федерацією можлива виключно після виведення всіх російських військ з території України в міжнародно визнаних кордонах 1991 року.

Зауважимо, після свого візиту до Києва державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що з двох сторін війни в Україні неготовність до змістовних переговорів демонструє саме Росія, проте якщо це зміниться, США одразу ж підтримають їхнє проведення через готовність України. 

Зазначимо, що неможливість переговорів України з чинним президентом РФ Путіним закріплено указом президента Володимира Зеленського. У той самий час він допускав такі переговори після зміни влади у Росії.