У СБУ розкрили деталі підриву Кримського мосту та жовтневої атаки на кораблі РФ у Севастополі

У СБУ розкрили деталі підриву Кримського мосту та жовтневої атаки на кораблі РФ у Севастополі
Голова Служби безпеки України Василь Малюк

Успішна атака морських дронів на кораблі Чорноморського флоту рф у Севастопольській бухті в жовтні минулого року була спланованою спецоперацією СБУ. А Кримський міст, як логістичний шлях російських військ, є законною ціллю для України.

Про це голова Служби безпеки України Василь Малюк розповів Дмитру Комарову в фільмі "Рік. За кадром".

Він розкрив деталі окремих гучних спецоперацій, котрі провела СБУ під час війни.

"Відносно ситуації з кримським флотом, а саме атаки водними бойовими дронами, то СБУ була автором того оперативного задуму і реалізовувала його", – зазначив Малюк.

За його словами, СБУ проводила унікальну спецоперацію, що пошкодила російські кораблі, разом із Військово-Морськими Силами України.

Стосовно підриву Кримського мосту, то Малюк вважає, що поки зарано виносити інформацію про деталі спецоперації на широкий загал, аби не надавати ворогу додаткових даних.

"Відповідно до норм нашого чинного законодавства і міжнародного, звичаїв і традицій ведення війни, і з врахуванням того, що то був логістичний шлях, який ми були зобов’язані ворогу перерізати, певні такі заходи здійснювалися. Кваліфікують вони (росіяни – прим.) там по-своєму, як теракт. Ув’язнили більше 20 своїх співгромадян, інкримінують кожному з них певну співучасть", – відзначив голова СБУ.

Нагадаємо, раніше Малюк в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" заявив, що росіяни демонструють свій непрофесіоналізм і ведуть псевдослідство щодо інциденту на Кримському мосту.

Він пожартував, що на Кримському мосту, мабуть, не тим пальним заправився якийсь вантажний автомобіль.