Україна просить ЄС скасувати оподаткування для українських біженців

Україна просить ЄС скасувати оподаткування для українських біженців

Уряд України направив всім податковим відомствам та урядам країн ЄС листи, у яких просить унеможливити подвійне оподаткування українців, які в'їхали на територію Євросоюзу після 24 лютого. Кабмін пропонує застосувати до біженців з України модель "ковідного прецеденту". 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив член економічного штабу при Мінекономіки Михайло Кухар після засідання Економінчного штабу.

"Ковідний прецедент" — це норма, яку ввели для людей, які після скасування авіаперевезень весною 2020 року через пандемію коронавірусу, лишилися не в країнах свого податкового резидентства. До них тоді не було застосовано "правило податкового резидентства 180 днів".

В свою чергу уряд готує зміни до відповідних інструкцій Нацбанку та Держподаткової служби, щоб дозволити українським фізособам-підприємцям відкривати рахунки у закордонних банках.

За даними ООН, наразі найбільше українських біженців в Європі набули статусу тимчасового захисту у Польщі – 1 млн 274,1 тис, Німеччині – 670 тис, Чехії – 413 тис, Італії – 150,3 тис, Іспанії – 133,8 тис, Болгарії – 129,4 тис, Франції – 96,5 тис, Словаччині – 86,8 тис та Австрії – 78,2 тис.

Перебуваючи за межами країни понад 183 дні, вони можуть бути визнані резидентами країни перебування, через що можуть бути змушені сплачувати податки і в Україні, і в країні свого перебування.

Європейська бізнес асоціації (ЄБА) ще на початку липня зверталася до Мінфіну та Мінсоцполітики з проханням вирішити це питання.