Відомі регіони-лідери зі швидкості зростання цін на житло

Фото: Дивись.Інфо
Фото: Дивись.Інфо

З вересня 2022 року по вересень 2023-го ціни на нерухомість зростали переважно на західній Україні. Причина – найбільша віддаленість від театру бойових дій. Лідери здорожчання – Тернопільська та Івано-Франківська області.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Загалом же п’ятірка регіонів, де первинна нерухомість додала в ціні протягом року найбільше, виглядає так (згідно з даними DIM.RIA):

  • Тернопільська область – за рік ціни підскочили на 55,6%;
  • Івано-Франківська область –  42,2%;
  • Сумська область – 26,5%;
  • Житомирська область – 23,9%;
  • Черкаська – 23,3%.
ТОП-5 регіонів, де первинна нерухомість додала в ціні найшвидше

У Харківській і Запорізькій областях первинна нерухомість, навпаки, здешевшала протягом року на 19,2% та 6,3% відповідно. Пов’язано це, звісно, з розташуванням цих регіонів ближче до лінії фронту та постійними ракетними обстрілами ворогом, а відтак – і з відносно меншим попитом на житло.

Більш детально про динаміку вартості об’єктів на ринку читайте в нашому матеріалі: "Чому і де дорожчає житло в Україні і скільки коштуватимуть "метри" до кінця року".