Польський бренд жіночого одягу Greenpoint хоче в 2024 році вийти на ринок України: які умови франшизи

Магазин Greenpoint
Магазин Greenpoint. Фото: galeriaostrowiec.pl

Польска мережа магазинів одягу для жінок Greenpoint планує у 2024 році вийти на ринок України, відкривши в Україні 20 франчайзингових магазинів. Україна має стати першим закордонним ринком для Greenpoint саме з фізичними магазинами.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Окрім Польщі, бренд вже представлений у Словаччині, Румунії, Литві, Чехії, Угорщині, Австрії, Німеччині, Нідерландах, Болгарії, Італії, Іспанії та Хорватії, однак на цих ринках продажі компанії відбуваються через партнерські маркетплейси.

У Польщі ж перший магазин мережі був відкритий у Кракові ще в 1992 році, а зараз вона налічує вже 219 торгових точок. При цьому бренд успішно розвиває франчайзинговий проєкт: трохи більше половини магазинів (124) ритейлера є партнерськими. У 2022 році магазини greenpoint відвідали 9,5 мільйона осіб, а загальний річний обсяг продажів з урахуванням міжнародних ринків склав понад 2,5 мільйона товарів.

Як зазначають в компанії Retail & Development Advisor (RDA), яка виступає ексклюзивним агентом і партнером Greenpoint в Україні, польські fashion бренди та онлайн-платформи демонструють хороші результати в Україні, що стало вагомим фактором для прийняття рішення Greenpoint про вихід на український ринок.

"Тривалий час ми проводили переговори, надавали аналітичні дані стосовно поведінки та стану ритейлу в Україні, кількості нових ТЦ, демографічної ситуації тощо. Зрештою компанія прийняла рішення розвивати партнерський бізнес в Україні", - зазначає генеральний директор RDA Андрій Лотоцький.

За його словами, розглядаються варіанти як з продажу майстер-франшизи, так і регіональних франшиз декільком партнерам. В свою чергу, RDA буде проводити пошук франчайзі, надавати переговорний супровід та виконувати консалтингову функцію для Greenpoint.

Лотоцький зазначив, що умови франшизи від Greenpoint досить лояльні в порівнянні з більшістю fashion-гравців, і компанія готова індивідуально підходити до договорів із франчайзі.

Польський бренд не виставляє вимог до покупки у них обладнання чи суми інвестицій на квадратний метр. Є лише технічні вимоги і брендбук, якого слід дотримуватись, а все обладнання і матеріали франчайзі можуть виробляти в Україні.

При цьому франчайзер отримає від компанії підтримку на всіх рівнях своєї діяльності. Вона стосується як оформлення приміщення, організації відкриття та початкового навчання персоналу, так і замовлення товару, маркетингової підтримки та безкоштовних рекламних матеріалів.

Крім того, Greenpoint надасть проект меблювання, колірної гами та освітлення у магазині з можливістю постачання початкового обладнання, а професійні візуальні мерчендайзери забезпечать допомогу у розміщенні та демонстрації товарів, а також в оформленні вітрин.

Цільовою аудиторією бренду є добре освічені та професійно активні жінки у віковій категорії 30+, які віддають перевагу класичним, стриманим та універсальним фасонам одягу.

Компанія має в своєму портфоліо чотири стилі одягу (casual, business casual, sport та nightwear), оновлюючи колекції двічі на рік. На думку Лотоцького, з урахуванням асортименту, цінової категорії та формату (в середньому площа магазинів складає 100-150 квадратних метрів), на українському ринку Greenpoint увійде в пряму конкуренцію з такими брендами як Vovk, Must Have і Orsay.

"Бренд має чудовий асортимент, цінову категорію, дизайн та якість. Ми допоможемо забезпечити хороші локації. Це основні фактори, які потрібні для успіху. В 2024 році компанія націлена відкрити 20 магазинів в Україні, а впродовж наступних років їхня кількість може збільшитись в кілька разів", - зазначає гендиректор RDA.

Перш за все компанія націлена на розвиток у Києві та західних регіонах країни, але в цілому Greenpoint готовий відкривати магазини в містах з населенням від 30 тисяч мешканців, що дуже розширює потенційну географію розвитку мережі.

Топ-менеджер RDA додає, що насамперед Greenpoint зацікавлений у відкритті магазинів в торгових центрах, оскільки цей формат є зрозумілішим для керівництва. Водночас Greenpoint готовий розглядати й приміщення в стріт-ритейлі, якщо вони відповідатимуть вимогам бренду (головна торгова вулиця з великим потоком покупців та приміщення на першому поверсі з вікном та входом з головної магістралі).