Фонд ООН запустив в Україні онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків

Фонд ООН запустив в Україні онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків
Фото: ua.depositphotos.com

Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) запустив в Україні безкоштовний анонімний та цілодобовий онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків. Як ідеться у повідомленні фонду, проєкт реалізовано за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з громадською організацією "Інноваційні соціальні рішення".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Звернувшись через чат у Telegram, Viber або на сайті лінії підтримки, чоловіки зможуть отримати підтримку від професійних психологів з багаторічним досвідом. Розмова буде відбуватись онлайн у текстовому форматі.

Кожен чоловік зможе звернутися по консультацію в чат один раз на добу з тривалістю консультації до 90 хвилин. Писати чоловіки можуть з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо.

"У час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій збільшується, а тому вчасне вирішення проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними", - наголошують в організації.

Як зазначають в UNFPA, психологічна підтримка у форматі онлайн-спілкування покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.

За словами програмної менеджерки фонду Альони Зубченко, чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно, і через це не звертаються за професійною допомогою.

"За результатами нашого опитування серед чоловіків, яке ми провели влітку 2022 року, 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків", - вказала вона.

Як нагадують в UNFPA, у жовтні 2022 року він запустив безкоштовну анонімну й цілодобову лінію психологічної підтримки для чоловіків за номером 2345. За більш ніж рік роботи психологи прийняли вже понад 9200 дзвінків. Таким чином, онлайн-чат створено вже у доповнення до цієї гарячої лінії.

"Спеціалісти лінії неодноразово чули від клієнтів, які телефонують нам, про бажання звернутись по допомогу письмово. Тож розуміючи це, ми розширюємо канали комунікації", - пояснила координаторка лінії психологічної підтримки для чоловіків Уляна Мирошниченко.

Нагадаємо, що згідно опитування Київського міжнародного інституту соціології, 8% українців у вересні заявляли, що їм дуже суттєво чи у значній мірі потрібна психологічна підтримка, аби подолати чи протистояти викликам, пов’язаним із повномасштабним вторгненням Росії в Україну, а ще 12% кажуть, що така підтримка їм потрібна час від часу.

Джерело фото: ua.depositphotos.com