20% українців визнають потребу в психологічній підтримці через вторгнення РФ - опитування

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

8% українців заявляють, що їм дуже суттєво чи у значній мірі потрібна психологічна підтримка, щоб подолати чи протистояти викликам, пов’язаним із повномасштабним вторгненням Росії в Україну, а ще 12% кажуть, що така підтримка їм потрібна час від часу.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Натомість 77% опитаних заявили, що такої допомоги не потребують і лише 2% не змогли відповісти.

50% респондентів при цьому визнають, що їхнє почуття безпеки з початку вторгнення РФ погіршилося. Лише 6% заявили, що воно покращилося, а для 40% нічого не змінилося. 4% оцінити такий вплив не змогли.

При цьому якщо на заході України про потребу в психологічній підтримці заявили 17% учасників опитування, на сході таких виявилася більшість - 53%. Натомість почуття безпеки покращилося у радикально більшої частини жителів того ж сходу - у 18% (порівняно з часткою в 4-7% в інших макрорегіонах).

Опитування було проведено 4-20 вересня методом особистих інтерв'ю 2005 респондентів на підконтрольній Україні території. Похибка вибірки за звичайних обставин з довірчою імовірністю 95% і з врахуванням дизайн-ефекту 1,5 не перевищувала 3,3%. Втім, під час війни, як відомо, до цього додаються певні відхилення.

Нагадаємо також, що згідно іншого вересневого опитування - групи "Рейтинг" - найбільшим ризиком для ветеранів війни українці називають психоемоційну нестабільность. Зокрема, 32% назвали її дуже імовірною, а 49% - скоріше імовірною.

Джерело фото: ua.depositphotos.com