На кордоні РФ з Естонією зникли понад тисячу українців

На кордоні РФ з Естонією зникли понад тисячу українців

Вантажівки у невідомому напрямку вивезли сотні українських біженців, які перебували на кордоні РФ з Естонією.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив радник мера Маріуполя  Петро Андрющенко.

"Понад тисячу українців, більшість з яких маріупольці, що перебували в районі Івангороду для перетену кордону Росії з Естонію зникли. Буквально. За словами міністра внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметсу вантажівки у невідомому напрямку вивезли сотні українських біженців, які перебували там останніми днями", - зазначив Андрющенко.

За його словами, влада Естонії намагається з’ясувати, що відбулось та виказує занепокоєння, передбачаючи, що Росія може використовувати українців для провкації в частині перетину кордону поза межами пунктів перетину.

"Однак, враховуючи, що окрім знущання очікуванням просто неба, ФСБ активно застосовували фільтраційні заходи та з оглядом на “автоматичне набуття громадянства” ми більш схильні до думки, що за досвідом Маріуполя людей просто депортували в середину Росії без можливості виїзду та частково перемістили до фільтраційних таборів. На жаль, не вдається встановити зв’язок з тими, хто перебував в черзі на перетин кордону", - зауважив Андрющенко.

Він підкреслив, що подібна ситуація з чергами та знущанням над українцями з боку ФСБ Росії також спостерігається в районі естонських пунктів перетину Койдула та Лухама.

"Росія продовжує геноцид українців та продовжує робити все, аби тримати маріупольців в заручниках на території Росії. Якщо це не черговий військовий злочин, то я не знаю цьому іншої назви", - наголосив Андрющенко.

Він наголосив, що якщо прямо зараз не буде втручання та резонансу, тисячі українців опиняться в заручниках Росії.

"Перші тисячі вже майже втрачено. Однак, ще надія є. Окремі слова вдячності Уряду та громадянам Естонії за допомогу, підтримку та небайдужість щодо українців, зокрема - маріупольців", - зазначив Андрющенко.