НБУ курс:

USD

41,34

+0,03

EUR

45,85

+1,22

Готівковий курс:

USD

41,00

40,87

EUR

45,45

45,15

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

У Киргизстані дозволили змінювати по батькові на по матері: за яких умов

зміна по батькові, по матері, киргизстан
Громадяни Киргизстану мають право змінювати частини свого ПІБ. Фото: GetArchive Publishing Platform

Конституційний суд Киргизстану дозволив громадянам, які досягли 16 років, змінювати по батькові на по матері. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє місцеве видання 24.kg.

КС КР розглядав таке питання в рамках розгляду позову громадянки, яка вимагала дозволити їй вказати по матері замість по батькові у документах своїх дітей.

Спершу суд відхилив її позов. Але згодом пояснив, що змінити частину ПІБ вона зможе, коли дитина досягне 16 років. Водночас суд вирішив, що громадяни з 16 років мають право змінювати по-батькові на по-матері. Рішення можуть прийняти з тих чи інших причин, у тому числі через пережиті життєві трагедії пов'язані з батьком дитини. Наприклад, в такому випадку заборонити людині змінити частину свого повного імені (ПІБ) буде порушенням її прав, зауважили в КС КР.

Зазначається, що вікове обмеження встановили з метою захистити дітей від булінгу. Справа в тому, що в Киргизстані традиції та релігія мають особливе значення в суспільстві. Закони ухвалюють, орієнтуючись на особливості киргизької культури.

"Щодо права батьків, у тому числі матері, на присвоєння дитині прізвища, імені та по батькові за радянською системою, то воно знаходиться у безпосередньому зіткненні з правом дитини. Воно має пріоритетне значення та перебуває під особливим державним захистом. А оскільки дитина з матчем у традиційному суспільстві може стати жертвою булінгу та стигматизації, у задоволенні клопотання заявника було відмовлено", — йдеться у рішенні КС КР.