НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,66

41,60

EUR

44,20

44,00

Україна вийшла в світові лідери з оцифрування архівів

оцифрування архівів
Фото: Держархівслужба

У 2023 році українські архіви виготовили понад 21 мільйон цифрових копій документів, потрапиши в трійку світових лідерів за цим показником. Про це повідомляють в Державній архівній службі.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

"Це в 17,5 раза більше, ніж до 2019 року. Ми говоримо про геометричну прогресію зростання темпів оцифрування українських архівів. Незважаючи на війну, системне вимкнення електрики в архівних установах, ми плануємо цього року оцифрувати щонайменше 30 мільйонів копій документів", – пообіцяв голова відомства Анатолій Хромов.

Зазначається, що найбільші обсяги архівних документів минулого року оцифрували у Фінляндії (34,2 мільйона), Німеччині (як і в Україні, близько 21 мільйона), Ізраїлі (понад 18 мільйонів), Норвегії (18 мільйонів), Індії (до 15 мільйонів), Узбекистані (14,7 мільйона), Великій Британії (12,5 мільйона) та Малайзії (понад 10 мільйонів).

Втім, Фінляндія включила в свій показник кількість сканованих традиційних документів разом із прийнятими на зберігання born-digital документів, адже з 2022 року в цій країні на зберігання більше не приймають паперові документи.

"Ми рахували кількість цифрових копій, тобто зроблених кадрів. Не документів, не справ чи фондів. Йдеться зазвичай про розвороти сторінок, по дві сторінки на один кадр. Якщо ж справи розшиті, то один кадр робиться з однієї сторінки, у тому числі пустої та незаповненої", – розповів директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Віталій Скальський.

За даними Укрдержархіву, Україна в умовах війни та з мінімальним залученням бюджетних грошей зробила втричі більше копій, ніж США, у 3,5 раза більше копій, ніж Польща, та майже у 4 рази більше, ніж Канада.

Нагадаємо при цьому, що документи з обмеженим доступом, які містять державну таємницю і були у розпорядженні Держархівслужби, за словами Хромова, були знищені її ж працівниками в перший день повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.