НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Spotify видалив тисячі пісень, створених штучним інтелектом

накручування штучний інтлект spotify
Spotify видалив тисячі пісень, створених штучним інтелектом. Фото: felipepelaquim /Unsplash

Через підозру в накручуванні прослуховування стримінгова платформа Spotify, на якій можна слухати музику і подкасти, видалила десятки тисяч пісень від стартапу Boomy. Ця платформа дозволяє завантажувати треки, які були згенеровані штучним інтелектом. Про це повідомило Financial Times. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

За словами співрозмовників видання, сервіс видалив близько 7% треків, завантажених Boomy, що дорівнює десяткам тисяч пісень.

В компанії звукозапису Universal Music виникла підозра щодо потокової активності на піснях Boomy.

Припускають, що використовувався штучний стримінг, коли прослуховування конкретних треків збільшується через онлайн-ботів, які видавали себе за слухачів-людей.

Стартап Boomy запрацював два роки тому, платформа дозволяє слухачам обирати різні стилі, щоб створити автоматично згенерований ШІ трек.

Потім користувачі можуть викладати музику на стримінгові сервіси та отримувати з них прибуток.

Таким чином було створені понад 14 мільйонів пісень.

В Spotify підтвердили, що компанія видалила частину контенту Boomy.

Зазначимо, у Microsoft попереджають, що штучний інтелект може завдати реальної шкоди. Головний економіст корпорації Microsoft Майкл Шварц вважає, що штучний інтелект буде небезпечним у руках недобросовісних людей.

Також німецькі автори та виконавці закликають посилити правила для ChatGPT через загрозу авторським правам.

Представники творчих професій схвильовані, що через розвиток ChatGPT можуть постраждати їхні авторські права.

Профспілки креативного сектору Verdi та DGB, а також асоціації фотографів, дизайнерів, журналістів та ілюстраторів підписали лист до Європейської комісії, Європейської ради та законодавців ЄС.