НБУ курс:

USD

41,69

+0,02

EUR

47,42

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,56

41,46

EUR

47,70

47,50

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Україна зафіксувала кібератаку зі своїх урядових поштових скриньок на органи влади Польщі

Україна зафіксувала кібератаку зі своїх урядових поштових скриньок на органи влади Польщі
Фото: ua.depositphotos.com

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України (CERT-UA), яка діє при Держслужбі спеціального зв'язку та захисту інформації, 7 грудня виявила факт розсилання групою UAC-0050 небезпечних електронних листів начебто від імені державних органів України, в тому числі проти органів влади Польщі.

Як ідеться в повідомленні, на електронні пошти службовців приходили листи з тематикою, яка стосувалася "судових претензій" та "заборгованості" та додатками у вигляді вкладених RAR-архівів, захищених паролем.

В разі відкриття зазначеного архіву та запуску виконуваних файлів комп’ютер може бути уражений шкідливими програмами RemcosRAT або MeduzaStealer. Зазначається також, що типово для UAC-0050 сервери управління RemcosRAT розміщено на технічному майданчику малайзійського хостинг-провайдера Shinjiru.

У CERT-UA при цьому наголошують, що для розсилання електронних листів використано легітимні скомпрометовані облікові записи, зокрема у домені gov.ua. Крім того, виявлено електронні листи, що свідчать про спрямування кібератаки проти польських органів державної влади. В CERT-UA кажуть, що "вжито заходів з протидії" цій кіберзагрозі.

Приклад ланцюга ураження

Через нову масову кібератаку фахівці урядової команди знову рекомендують фільтрувати на рівні поштових шлюзів електронні листи з додатками, що захищені паролями (як архіви, так і документи).

Зазначимо, що UAC-0050 в листопаді вже влаштовувала шкідливі розсилання від імені Служби безпеки України, а в лютому - від імені Печерського районного суду Києва та "Укртелекому".

Нагадаємо також, що про атаку нібито з боку Печерського райсуду повідомлялося на початку червня: тоді українцям розсилалися фішингові SMS від адресанта "SUDpovistka", метою чого було викрадення облікових записів у Telegram.

Джерело фото: ua.depositphotos.com