ОАСК скасував рішення НБУ щодо ліквідації Місто Банку, — ЗМІ

оаск
Окружний адміністративний суд Києва

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) повністю задовольнив позов власника Місто Банку Івана Фурсіна та скасував рішення Національного банку щодо ліквідації цієї фінустанови. Про це "Економічна правда" повідомляє з посиланням на джерела у прес-службі Фурсіна та у Фонді гарантування вкладів.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Суд визнав протиправним та скасував рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним та його ліквідацію. Протиправним визнано також рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо запровадження тимчасової адміністрації та початку ліквідаційної процедури. Воно також скасовано.

НБУ та ФГВФО можуть подати апеляцію протягом місяця після отримання повного тексту, який має бути готовий через 10 днів.

Івану Фурсіну належало 97,18% акцій АТ "Місто Банк".

У середині грудня 2020 року правління Національного банку України ухвалило рішення про віднесення АТ "Місто Банк" до категорії неплатоспроможних у зв'язку із зменшенням нормативів капіталу на 50% та більше від мінімального встановленого рівня. Потім ФГВФО розпочав процедуру виведення Місто Банку з ринку шляхом введення в ньому тимчасової адміністрації терміном на один місяць, з 15 грудня до 14 січня 2021 року.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб також розпочне виплачувати гроші вкладникам цієї збанкрутілої фінустанови за договорами банківського вкладу, термін дії яких закінчився до 14 грудня 2020 року. Загалом можлива сума виплат гарантованих сум вкладникам цієї фінустанови на 1 листопада становила 307,8 млн грн, або 60% від загальної суми вкладів фізосіб.

ФГВФО також виставив на продаж на відкритому електронному аукціоні пул активів, що належать АТ "Місто Банк". Серед об'єктів застави за кредитом – сучасний 6-поверховий бізнес-центр загальною площею 3 115 квадратних метрів, розташований у центрі Києва, на бульварі Тараса Шевченка. Загальна сума заборгованості за кредитним договором становить 70,5 млн грн. Термін прострочення виплат – понад рік.