НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Арешт акцій заводу "Більшовик": інвестори заявляють про тиск на бізнес

Арешт акцій заводу "Більшовик": інвестори заявляють про тиск на бізнес
Арешт акцій заводу "Більшовик": інвестори заявляють про тиск на бізнес

Нові власники заводу “Більшовик” заявляють, що арешт акцій підприємства розцінюють як тиск на бізнес та інвесторів. При цьому власники заявляють про своє право здійснювати операційне керівництво підприємством та займатися питаннями розвитку проєкту у штатному режимі.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

В історії про приватизацію столичного заводу "Більшовик" з'явився новий виток: суд заарештував його акції за клопотанням Державного бюро розслідувань. Слідчі підозрюють, що Фонд держмайна продав великий комплекс біля центру Києва надто дешево.

У свою чергу у девелоперській компанії UDP під управлінням Q Partners Андрія Іванова, яка стала власником заводу "Більшовик", у коментарі Delo.ua заявили, що розцінюють такі дії правоохоронних органів як тиск на бізнес та інвесторів.

"Жодної комунікації між силовиками та компанією UDP не було. У нас також немає жодної інформації про сторонніх експертів, на яких посилається ДБР, та їх висновків щодо вартості акцій. Більше того, представники ДБР входили до складу аукціонної комісії з приватизації АТ "ПКМЗ", яка затверджувала стартову ціну та приватизаційні умови", — заявили в компанії.

Там наголосили, що жодних заперечень від цього органу на етапі затвердження ціни не було.

"Тобто ДБР фактично і, головне, юридично затвердило оцінку, яка зараз, на їхню думку, стала заниженою і дає їм підстави вважати, що скоєно злочин. За такою логікою саме ДБР є співучасником цього злочину. У зв'язку з цим ми розцінюємо такі дії правоохоронних органів як тиск на бізнес та інвесторів. У нас є намір заперечувати рішення щодо арешту акцій у суді", — заявили в компанії.

Також у компанії UDP повідомили, що арешт акцій жодним чином не впливає на їх плани щодо розвитку проєкту. Адже такий попередній захід лише унеможливлює продаж акцій третім особам, що й без того забороняється інвестиційною угодою, яка була підписана.

"Ми маємо право здійснювати операційне керівництво підприємством та займатися питаннями розвитку проєкту у штатному режимі. Ми продовжимо виконувати інвестиційні зобов'язання, взяті на себе за результатами купівлі заводу "Більшовик". Зокрема, йдеться про розрахунок із сотнями мільйонів боргів підприємства, погашення боргу за заробітній платі... разом із містом вирішення питань будівництва розв'язки Шулявського шляхопроводу", — повідомили у компанії.

Також у UDP наголосили, що відкриті до співпраці зі слідством.

Нагадаємо, 27 жовтня київський завод "Більшовик" був куплений за 1,4 млрд грн консорціумом з компаній A Development Олексія Баранова та UDP Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Вказана сума на початку грудня надійшла до держбюджету.

Також в UDP анонсували, що на місці занедбаного заводу має з'явитися інноваційна інфраструктура з мільярдними інвестиціями та сотнями робочих місць, а не "потворні висотки". При цьому концепції забудови поки що немає, але повідомлялося, що це "точно буде комфортний багатофункціональний простір".

Водночас, як заявляють експерти, ціна продажу "Більшовика" могла бути вищою, якби було вирішено всі проблеми заводу.