НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Три чверті українських підприємців працюють, але здебільшого доходи знизилися наполовину, — опитування

Три чверті українських підприємців працюють, але здебільшого доходи знизилися наполовину, — опитування

Більшість українських підприємців (95%) планують відновити свою діяльність, а 75% продовжують працювати в умовах війни.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Це випливає з опитування компанії Gradus Research Company, яке проводилося на замовлення Київської школи економіки.

У дослідженні також зазначається, що 23% опитаних втратили бізнес, але планують відновити діяльність — більшість (62%) після війни, третина (32%) готова розпочати роботу з першого випадку.

При цьому лише 14% підприємців працюють у тому ж режимі, що й до війни, 31% декларують часткову діяльність, а ще 45% або майже не працюють або призупинили свою діяльність в очікуванні кращих часів.

У 79% респондентів бізнесменів знизився дохід. Чверть із них (26%) фіксують падіння на 50–74%, п'ята частина (21%) повідомляють про скорочення до 75–89% доходу. Також українські підприємці наголошують на готовності виплачувати гроші працівникам та постачальникам. Наприкінці квітня кількість таких збільшилася до 23% на противагу 14% у березні.

Позитивна тенденція і у виплатах постачальникам: тут відновлення довоєнних виплат зросло з 19% до 32%, а падіння невиплат майже вдвічі, з 29% до 16%.

Нагадаємо, в Україні під час війни з РФ найбільше постраждали сфера послуг, юристи, автомобільний бізнес та домашній персонал. Найбільше пропозицій роботи у сфері IT, продажах, маркетингу та рекламі.