НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

В Україні відстрочили обов'язкове використання електронного підпису на захищеному носії

В Україні відстрочили обов'язкове використання електронного підпису на захищеному носії

Обов'язкове використання електронного підпису на захищеному носії в Україні відстрочено на період дії військового стану та протягом 6 місяців з дня його припинення.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

25 травня Кабінет міністрів ухвалив зміни до відповідної постанови, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

У 2020 році використання електронного підпису було запроваджено у межах експериментального проекту. Обов'язкове використання е-підпису на захищених носіях планувалося запустити з 31 березня цього року.

Експериментальний проект вдало зарекомендував себе. Лише минулого року було отримано 17 млн ​​е-підписів, якими скористалися понад 8 млрд разів.

Проте для того, щоб не створювати під час воєнного стану навантаження на органи, які надають електронні послуги та великі черги на отримання довірчих послуг, рішення відстрочили.

А це означає, що користувачі електронних довірчих послуг з 1 червня 2022 р. зможуть і надалі використовувати удосконалені підписи, що базуються на кваліфікованих сертифікатах для взаємодії фізичних та юридичних осіб, а також аутентифікації в держсистемах.

Нагадаємо, минулого року Кабмін схвалив законопроект про укладання угоди з Євросоюзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементацію законодавства ЄС у сфері електронної ідентифікації. Документ спрямовано на удосконалення державного регулювання у цій сфері. Верховна Рада вже ухвалила його у першому читанні.

Зазначимо, що раніше Європейська Бізнес Асоціація зазначала, що українські підприємці зараз не готові до обов'язкового використання кваліфікованих електронних підписів, сертифікати яких зберігаються на токені або у хмарному сховищі, замість удосконалених е-підписів.