НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Від легалізації криптовалюти виграють усі: держава, бізнес та користувачі — Володимир Носов, WhiteBIT

Володимир Носов, CEO криптовалютної біржі WhiteBIT
Володимир Носов, CEO криптовалютної біржі WhiteBIT

Ухвалення Закону "Про віртуальні активи" фактично легалізує в нашій країні криптовалюту, створює прозорі правила гри на вітчизняному крипторинку, відкриває нові можливості як для криптобірж, так і для користувачів та держави.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Цей закон сприяє перетворенню України в майбутньому на "криптовалютний центр Східної Європи", адже наша держава стає зручною юрисдикцією для інвесторів, вважає Володимир Носов, CEO криптовалютної біржі WhiteBIT. Про це він розповів у своїй колонці на УНІАН.

На його думку, сьогодні Україна має колосальну можливість опинитися у ситуації win-win, оскільки нормування ринку криптовалют та можливості співпраці між державою та крипторинком відкривають величезний потенціал для всіх.

"Прийняття Закону "Про віртуальні активи" надає криптоактивам статус об'єктів цивільних прав, тобто вони стають легальною власністю. Це означає, що власники валюти будуть захищені юридично. Тепер ніхто не може розпоряджатися криптовалютою без вільного волевиявлення власника. Крім того, закон передбачає засоби захисту криптовласності. Наприклад, буде запроваджено обов'язкову двоетапну перевірку справжності під час проведення операцій. Це серйозна заявка на успіх у гонці за звання "криптовалютного центру Східної Європи". Україна стає зручною юрисдикцією для інвесторів", — переконаний Володимир Носов.

CEO криптовалютної біржі WhiteBIT упевнений, що легалізація криптовалютного ринку України сприятиме наповненню державного бюджету. Українці щодня продають чи купують криптовалюти на 4,2 мільярда гривень.

За податкової ставки, наприклад, у 1% — це близько 40 мільйонів гривень щоденно отриманих податків, які можна витратити на підвищення боєздатності нашої армії, збільшення пенсій чи покращення якості медицини. Ці гроші знаходяться в "сірій зоні", але ухвалений закон покликаний це змінити.

Понад те, за словами Володимира Носова, збільшаться і доходи власників криптовалюти. Наразі при виведенні криптовалюти на банківську картку потрібно сплатити 19,5% податків (податок на прибуток фізичних осіб та військовий збір). Після ухвалення закону та внесення необхідних змін до Податкового кодексу ця сума становитиме лише 5%. Причому податок буде сплачуватись не з усієї суми, а з доходу, отриманого власником криптовалюти.

"Держава отримає додаткові податки, криптобіржі — довіру та нових клієнтів, а звичайні українці — 100% легальний дохід, зручний і, головне, захищений доступ до крипторинку. Виграє кожен громадянин", — пояснює Володимир Носов.

Також, на його думку, є потенціал для використання на ринку криптовалют вітчизняних досягнень цифрової трансформації. Зокрема, Володимир Носов переконаний, що такий вже звичний, зручний та комфортний для всіх українців державний сервіс "Дія" міг би бути використаний для доступу до криптобірж та криптовалют.

"Використання державного додатка "Дія" вже буденність. Наступне завдання, яке ми з командою ставимо, — зробити криптовалюту такою ж звичною і зрозумілою, як "Дія". І чому б це не зробити за допомогою додатка, до якого вже всі звикли? Зареєструватися на криптобіржі або розрахуватись криптовалютою за допомогою "Дії" — наша найближча мета", — резюмує CEO криптовалютної біржі WhiteBIT.

Нагадаємо, 17 лютого Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №3637 "Про віртуальні активи".

Раніше президент України Володимир Зеленський наклав вето на цей документ та відправив його на доопрацювання. На його думку, регулювання обігу віртуальних активів слід віднести до компетенції Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

За законопроект із пропозиціями президента проголосувало 272 народні депутати.

Законопроект "Про віртуальні активи" було затверджено 8 вересня 2021 року.