- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
"Газпром" та китайська CNPC уклали довгостроковий договір на постачання 10 млрд кубометрів газу
Російський монополіст "Газпром" 4 лютого підписав з Національною нафтогазовою корпорацією Китаю (CNPC) довгостроковий договір на постачання російського природного газу "далекосхідним" маршрутом. Про це повідомила прес-служба "Газпрому".
У січні 2022 року завершилася розробка техніко-економічного обґрунтування проекту будівництва магістрального газопроводу "Союз Схід". Це спричинило підписання нового договору між "Газпромом" і CNPC.
Документ передбачає, що при виході на повну потужність обсяг постачання російського газу до Китаю збільшиться на 10 мільярдів кубометрів.
Росія та Китай розраховують, що в сукупності щорічний обсяг постачання енергоресурсу газопроводом "Союз Схід" складе 48 мільярдів кубометрів газу. Цей очікуваний обсяг включає і постачання газу до Китаю магістральним газопроводом "Сила Сибіру".
Що стосується газопроводу "Союз Схід", за інформацією "Газпрому", він пройде територією Монголії і стане продовженням газопроводу "Сила Сибіру-2".
Раніше, в 2014 році, "Газпром" і CNPC підписали 30-річний договір купівлі-продажу газу за "східним" маршрутом обсягом 38 мільярдів кубометрів на рік.
4 лютого зустріч також проводять президенти Росії та Китаю Володимир Путін і Сі Цзіньпін. Зокрема, лідери зійшлися на думці, що "дружба між РФ та Китаєм не має меж, у їхній співпраці "немає заборонених зон".
Сі Цзіньпін та Путін обговорили питання щодо міжнародної стратегічної безпеки, повідомляє російське видання ТАРС. Лідери двох держав також заявили, що "російсько-китайські відносини нового типу перевершують військово-політичні спілки часів холодної війни".
Тим часом енергетична криза в Європі, спровокована Росією, не закінчилася.
Запаси газу в підземних сховищах країн Євросоюзу та України впали до історичних мінімумів. Станом на кінець січня із європейських ПГГ відібрано 71,8%, або 34,3 мільярда кубометрів газу, закачаного влітку 2021 року.