На Харківщині заарештували активи російських компаній на 40 млн грн

На Харківщині заарештували активи російських компаній на 40 млн грн

У Харківські області за ініціативи СБУ арештовано активи російських компаній на понад 40 млн грн. Йдеться про 13 приватних підприємств, які опосередковано сприяють військовій агресії РФ проти України, повідомили в СБУ. Їхні засновники та кінцеві бенефіціари – громадяни й юридичні особи РФ.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Рішення про арешт рухомого та нерухомого майна, корпоративних прав цих компаній прийняв Київський районний суд Харкова.

Як розповідають в СБУ, кожне з цих підприємств перераховує отримані в Україні прибутки на рахунки материнських компаній, які у свою чергу сплачують податки до державного бюджету Росії.

Це компанії з різних галузей: вони займаються торгівлею паливом, продуктами харчування, тютюновими виробами, виробництвом побутової техніки, медичним обладнанням тощо.

"Заходи здійснені у межах кримінального провадження, розпочатого за ч.2 ст.209 КК (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені у великих розмірах)", – звітують в СБУ.

Наразі триває передача активів в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Нагадаємо, що нещодавно на 315 залізничних контейнерів вартістю понад 10 млн грн та товарно-матеріальні цінності на суму понад 350 млн грн, які належать підприємствам Росії та Білорусі, також було накладено арешт.