Україна планує запустити вісім супутників на орбіту до 2025 року, — голова Держкосмосу Тафтай

Україна планує запустити вісім супутників на орбіту до 2025 року, - голова Держкосмосу Тафтай
Тафтай розкрив плани України у дослідженні космосу

Підготовлена Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма на 2021-2025 роки передбачає виведення на орбіту 8 українських супутників.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай у коментарі Укрінформу.

"У програмі є три головні напрями: створення космічних систем спостереження Землі та потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг та масштабний R&D. Конкретніше: вісім українських супутників на орбіті – один апарат середньої просторової розрізненості, шість апаратів – високий (1 метр)  і один – надвисокий (0,5 метра)", – сказав Володимир Тафтай.

За його словами, передбачається також створення ракетно-космічних комплексів важкого класу (Зеніт-7Н), ракети-носія середнього ("Циклон-4М") та легкого ("Циклон 1") класів, розробка комплексу надлегкого класу.

Крім того, в рамках реалізації програми планується серійне виготовлення складових ракет-носіїв "Антарес" та "Вега", створення космічних систем моніторингу навколоземного космічного простору, апаратів для дослідження іоносфери та атмосферного аерозолю, новітніх приладів для участі в міжнародних проєктах спільно з космічним агентством NASA.

Передбачається також розгортання командно-вимірювальної станції телеметричної інформації на антарктичній станції "Академік Вернадський".

Тафтай зазначив, що заплановано також створення Місячного модуля, проєктування та розробка засобів, систем та приладів для перспективної Місячної місії у рамках міжнародного проєкту "Артеміда".

"Це не повний перелік завдань державної космічної програми, але, гадаю, цього достатньо, щоб окреслити нашу стратегію: ми захищатимемо державу у космосі, вироблятимемо відому на весь світ потужну ракетно-космічну техніку та інвестуватимемо в R&D", — підкреслив Володимир Тафтай.

Нагадаємо, раніше Володимир Тафтай заявив, що Україна планує взяти участь у проєкті з відправлення людей на Місяць, а також може допомогти з побудовою поселення на супутнику, зі створенням відповідних енергосистем та систем життєдіяльності.