НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

ЄС близький до консенсусу щодо ембарго на російську нафту, - ЗМІ

ЄС близький до консенсусу щодо ембарго на російську нафту, - ЗМІ

Лідери Європейського союзу близькі до того, щоб домовитися щодо шостого пакету санкцій проти Росії, включаючи ембарго на російську нафту. Про це пише CNN.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

CNN, посилаючись на представника ЄС, пише, що ембарго охоплюватиме понад дві третини імпорту нафти з Росії, включаючи всі морські постачання.

"Дипломатам Європейського союзу не вдалося в неділю дійти консенсусу щодо умов ембарго, але в понеділок вони провели подальші переговори, намагаючись подати угоду на схвалення лідерів ЄС на саміті того ж дня. За словами чиновника, було надано деякі тимчасові виключення для забезпечення безпеки постачання. для певних держав-членів, додавши, що рада повернеться до цих винятків "якнайшвидше", - повідомляє СNN.

Видання повідомляє, що крім нафтового ембарго новий пакет санкцій проти Росії включатиме інші заходи, у тому числі відключення від платіжної системи SWIFT найбільшого російського банку "Сбербанк", заборона ще трьох російських державних мовних компаній, а також внесення до списків санкцій осіб, які вчинили воєнні злочини в Україні.

Нагадаємо, ЄС ніяк не погодить шостий пакет санкцій проти Росії у зв'язку з війною, яку ця країна розв'язала проти України. Єврокомісія запропонувала поетапне запровадження ембарго на імпорт російської нафти до країн ЄС, оскільки надходження від такої торгівлі є одним із ключових джерел поповнення російського бюджету, що дозволяє країні-агресорові продовжувати війну проти України.

Плани ЄС запровадити нафтове ембарго щодо Росії нині блокує лише Угорщина. Вона готова його   підтримати   за 18 млрд євро інвестицій.