- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Командувач ВМС Німеччини подав у відставку після скандальних заяв про Крим
Командувач Військово-морських сил Німеччини віце-адмірал Кай-Ахім Шенбах після скандальної заяви про те, що Крим більше ніколи не приєднається до України, подав у відставку.
Про це повідомляє німецьке видання Bild.
Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт екстрено зібрала відеоконференцію, на якій обговорила зі своїм генеральним інспектором Еберхардом Цорном та її головним радником у зв'язках із громадськістю, як вчинити з Шенбахом.
Незважаючи на вибачення віце-адмірала, ситуація складалася для нього не найкращим чином після критики.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Ненавмисно недооцінив ситуацію, я не повинен був так чинити. Тут нема чого інтерпретувати, це була явна помилка", - написав Шенбах у Twitter.
Він пояснив, що озвучена ним заява щодо Криму - це його особиста думка, яка жодним чином не висловлює офіційну позицію міністерства оборони Німеччини.
За даними видання, Шенбах "вийшов з незручного становища" і сам попросив звільнити його з посади.
Як пише Bild, заяву про залишення Шенбаха вже ухвалили міністр оборони ФРН Крістін Ламбрехт та генеральний інспектор збройних сил Еберхард Цорн.
Замість нього має бути призначений контр-адмірал Ян Крістіан Каак, який виконує обов'язки заступника командувача ВМС ФРН.
Зазначимо, що раніше голова військово-морських сил ФРН Кай-Ахім Шенбах заявив, що півострів Крим ніколи не повернеться до складу України.
"Кримського півострова немає, він ніколи не повернеться... це факт", - сказав він.
Він також заявив, що Україна не може відповідати критеріям членства в НАТО, тому що її (частково) окуповано.
Після його слів, міністерство закордонних справ України вимагало публічного спростування висловлювань командувача ВМС з боку уряду Німеччини.
Зазначимо, 49,6% українців вважають президента Володимира Зеленського абсолютно нездатним забезпечити мир в Україні та повернути під її контроль окуповану частину Донбасу та Крим. Про це свідчать результати опитування Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова.